حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ 18 جماد أول 1445 Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
پیگیری مشکلات مردم شهرستان در مکاتبات دکتر صالحی با رئیس‌جمهور در حاشیه سفر آیت‌الله رئیسی به اصفهان
10 مهر 1402 - 10:18
شناسه : 10058
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی مشکلات شهرستان را در مکاتباتی با رئیس‌جمهور پیگیری کرد
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به اصفهان و فولاد مبارکه در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی نوشت: موضوع بررسی تغییر قانون عوارض آلایندگی صنایع از دی‌ماه ۱۴۰۰ آغاز پس از بررسی در ابتدای سال ۱۴۰۲ توسط دولت به استانداران در سراسر کشور ابلاغ شده اما، از آن تاریخ تاکنون هیچگونه عوارضی از سوی صنایع به شهرستان مبارکه پرداخت نشده است و روند تعیین جزئیات و برخی مصادیق آن توسط استانداری بسیار طولانی شده است.

نماینده مبارکه در این نامه اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان مبارکه میزبان بیش از ۵۰۰ صنعت کوچک و بزرگ است و زیرساخت‌های شهرستان به‌شدت تحت تأثیر این صنایع است، پرداخت نشدن عوارض مذکور طی دو سال گذشته صدمات جبران‌ناپذیری را به شهرستان وارد کرده است.

وی در انتهای این نامه از رئیس جمهور خواست که به استانداران دستور دهد این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهند.

همچنین نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای دیگر به رئیس‌جمهور نوشت: شرکت فولاد مبارکه دارای ۱۰ هزار نیروی شرکتی دارد که در شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه اشتغال دارند و به دلیل تفاوت حقوق و مزایا تقاضای تبدیل وضعیت و یا نزدیک شدن حقوق و مزایا را دارند.

وی در بخشی دیگر از نامه اضافه کرد: پیگیری‌های مکرر فرزندان ایثارگران و جانبازان شاغل در شرکت فولاد مبارکه برای اجرایی شدن بند د تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۱، تقاضای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی آن مجموعه را دارند.

لازم به ذکر است، دکتر صالحی نامه های مذکور را شخصا به ریاست محترم جمهور تحویل داده و مواردی از مسائل و مشکلات شهرستان درخصوص اشتغال، محیط زیست و بهداشت و درمان را نیز شفاهاً به وی توضیح دادند.

 

 

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه