حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
سوال سوم: برنامه شما برای ‌تأمین مسکن مردم چه بود؟
13 آذر 1402 - 9:14
شناسه : 10345
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، در دفاع از عملکرد مجلس در حوزه تامین مسکن مردم باید به قانون‌گذاری سه سطحی برای حل دائمی مشکل مسکن اشاره کرد.

مجلس برای حل مشکلات مسکن سه راهکار بلندمدت، میان مدت و کوتاه‌مدت در نظر گرفت. قانون جهش تولید مسکن به عنوان راهکار بلندمدت برای حل مشکل زیرساختی مسکن تصویب شد تا زمینۀ قانونی ساخت یک میلیون مسکن در سال فراهم شود.

‌این قانون که تحولی در حوزۀ قوانین مسکن محسوب ‌می‌شود، زمینۀ تحقق وعدۀ دولت سیزدهم برای ساخت ۴ میلیون مسکن در سال را فراهم کرده و از مهر ۱۴۰۰ نیز برای اجرا ابلاغ شده است.

قانون مالیات بر خانه‌های خالی نیز به عنوان راهکار میان‌مدت در زمستان ۱۳۹۹ تصویب و برای اجرا ابلاغ شد و در صورت اجرای آن حدود ۳ میلیون واحد خالی به بازار عرضه و موجب کنترل قیمت‌ها می‌شد.

اما راهکار کوتاه‌مدت مجلس یازدهم تصویب طرح ‌دوفوریتی کنترل اجاره بهای مسکن است. این طرح در صحن علنی مجلس تصویب و برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است که در صورت تبدیل شدن به قانون، می‌تواند سهم مؤثری در کنترل بازار افسارگسیخته اجاره‌بها داشته باشد.

 

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه