حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
سوال پانزدهم: با طرح مولدسازی به دنبال چوب حراج بر دارایی‌های کشور هستید؟
20 آذر 1402 - 10:20
شناسه : 10412
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، ابتدا قبل از هر توضیحی باید بگوییم که آیین‌نامۀ اجرایی مولدسازی که سال گذشته در فضای مجازی منتشر و به‌ ایجاد شبهات مختلف در جامعه منجر شد، با پیگیری‌های رئیس مجلس در نشست سران قوا تغییرات اساسی کرد و نقاط ضعف و اشکالاتی که جامعۀ نخبگانی انقلابی بر آن وارد دانسته بودند برطرف شد. به عنوان مثال برای اجرای مصوبات ‌این هیئت باید بین تمامی ‌اعضای هفت‌نفره آن از جمله نمایندۀ قوۀ قضائیه، اجماع و تمامی‌ مصوبات باید شفاف باشد و همچنین یک هیئت سه‌نفره بر عملکرد هیئت اجرایی مولدسازی نظارت خواهد کرد تا همه‌چیز شفاف و بدون امکان بروز فساد انجام شود.

اما دربارۀ اصل مولدسازی باید گفت که ‌این ‌مسئله به دنبال وارد کردن سرمایه‌های راکد غیرقابل استفادۀ دولت مانند املاک و دارایی‌ های غیرمنقول به چرخۀ اقتصاد کشور است.

بنابراین، برخلاف برخی جوسازی‌ها، مولدسازی شامل بنگاه‌های فعال حتی بنگاه‌های ضررده نیز نمی‌شود؛ یعنی هر بنگاه اقتصادی مشمول مولدسازی نمی‌شود؛ اما اگر مثلاً دولت ملکی داشته باشد که سال‌ها گوشه‌ای افتاده است و هیچ استفاده‌ای نمی‌شود، می‌تواند با ارزش افزوده‌ای که پیدا می‌کند، به پیمانکار یک پروژۀ نیمه‌تمامی‌ که سال‌ها زمین مانده است، داده شود و از طریق مولدسازی می‌توان منابع لازم برای پیشرفت و توسعۀ کشور را رقم زد.
به عنوان مثال: زمینی ۳۲ هکتاری بانک سپه در منطقۀ چهار تهران، سال‌هاست رها شده و اهالی منطقه به خاطر آسیب‌های اجتماعی موجود در‌ این زمین آزرده خاطر هستند. حالا به گفتۀ سازمان خصوصی‌سازی قرار شده است، ‌این زمین در قالب طرح مولدسازی اموال راکد دولت از انجماد خارج شود. همچنین به گفتۀ آقای مصطفی پرتوافکنان، عضو هیئت مدیرۀ بانک سپه با دریافت مجوز‌های مربوط در ‌این زمین، قرار است ساخت حدود هشت هزار خانه به همراه مجموعه‌های تفریحی، رفاهی، ورزشی و فرهنگی آغاز شود.

 

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه