حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
سوال هفدهم: چرا مجلس یازدهم برای کنترل و مدیریت اتباع کاری انجام نداد؟
21 آذر 1402 - 10:51
شناسه : 10415
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، رسیدگی به موضوع اتباع به خصوص برخورد با اتباعی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند، نیازی به قانون جدید نداشته و با قوانین فعلی این موضوع قابل مدیریت بوده است. البته با هدف رفع برخی نواقص، نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح تاسیس سازمان ملی اقامت را در راستای ساماندهی مهاجران به تصویب رساندند و این گزارش برای بررسی بیشتر به کمیسیون بازگشت.

همچنین در کنار این طرح، مجلس در برنامه توسعه نیز به منظور ساماندهی مهاجرین و اتباع بیگانه، وزارت کشور را مکلف به تشکیل سازمان ملی مهاجرت کرده است تا ان‌شاءالله در ۵ سالۀ پیش رو شاهد ساماندهی جدی اتباع در کشور باشیم. در ‌این زمینه ۱۲ جلسه طی ماه‌های گذشته در کمیسیون شوراها و امور داخلی برگزار شده است تا‌ این موضوع با دقت دنبال شده و به نتیجه‌ای مطلوب برسد.

همچنین گزارش شور دوم بررسی طرح تاسیس سازمان ملی اقامت از مدت ها پیش در کمیسیون نهایی شده و ارجاع و بررسی آن در صحن علنی منتظر جمع بندی دیدگاه های دولت و اعلام نظر نهایی و جمع بندی شده قوه مجریه به مجلس است. البته تا پیش از این موضوع نیز انتظار می رود قوانین فعلی درباره مهاجران اعمال شود.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه