حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
سوال بیستم: چرا رهبر انقلاب از قانون جهش تولید دانش‌بنیان تجلیل کردند؟
22 آذر 1402 - 19:16
شناسه : 10436
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، براساس سیاست‌هایی که رهبر انقلاب تعیین کرده‌اند، یکی از راهبردهای تحول در اقتصاد کشور، توجه جدی به تولید دانش‌بنیان است. بر همین اساس قانون جهش تولید دانش‌بنیان را باید یکی از ‌مهم‌ترین قوانین برای تحول در قوانین اقتصادی کشور بدانیم.

این قانون با هدف کمک به شرکت‌های نوآفرین و توسعۀ فعالیت‌های دانش‌بنیان و نیز فراهم کردن زمینۀ فعالیت نخبگان در کشور و در راستای تحول قوانین اقتصادی کشور به تصویب رسیده است.


از اهداف ‌این قانون ‌می‌توان به ‌ایجاد اشتغال و حمایت از نخبگان، کمک به استار‌تاپ‌ها، توسعۀ فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، مقابله با آثار سوء تحریم‌ها و حمایت از کالاهای ‌ایرانی اشاره کرد. طبق‌این قانون تعهدات مالی معوق دستگاه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت خواهد شد و امکان هزینه‌بخشی از درآمد و امکانات مؤسسات، دستگاه‌ها و نهادها برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فراهم شده است.

براساس ‌این قانون مهم، امکان تأسیس سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری توسط پارک‌های علم و فناوری و مؤسسات پژوهشی وجود دارد و صدور سند مالکیت اعیانی برای ساختمان‌های ساخته‌شده توسط بخش خصوصی در اراضی پارک علم و فناوری در دستور کار قرار گرفته است.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه