حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
سوال بیست‌وپنجم: مجلس برای حل مشکل خرید تضمینی گندم چه کرد؟
25 آذر 1402 - 8:45
شناسه : 10460
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی بزرگ‌ترین اقدام در راستای تولید محصولات اساسی و نهاده‌های دامی‌در داخل کشور است.

گندم به عنوان محصول استراتژیک کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است؛ اما به دلیل قیمت پایین خرید تضمینی، کشاورزان برخی سال‌ها اقدام به کشت ‌این محصول نمی‌کردند. مجلس صدای کشاورزان گندم کار کشور را شنید و طرح ‌دوفوریتی اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی را ارائه کرد.

قانونی که باعث شد نخستین‌بار خود کشاورزان در فرایند قیمت‌گذاری ‌این محصول برای خرید تضمینی دارای رأی شوند و فرایند قیمت‌گذاری از اتاق‌های در بسته خارج شود و در همان سال اول به افزایش سطح زیر کشت گندم نیز انجامید.

اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی اهرمی ‌بزرگ برای حمایت از تولید داخلی محصولات کشاورزی است که براساس آن شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی متولی تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی شده است و امروز دولت‌ها نمی‌توانند راساً بدون نظر کشاورزان هر تصمیمی‌برای قیمت و مقدار خرید محصولات کشاورزی بگیرد.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه