حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
سوال بیست‌وهفتم: چرا مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرد؟
27 آذر 1402 - 8:42
شناسه : 10462
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، اولاً باید تأکید شود مطالب مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر تناقض در رفتار مجلس یازدهم در رد لایحۀ وزارت بازرگانی در دولت دوازدهم و تأیید آن در دولت سیزدهم کذب محض بوده و رأی‌گیری کلیات لایحۀ وزارت بازرگانی دولت در اواخر مجلس پیشین صورت گرفته است. مجلس یازدهم  نیز تنها یکبار اقدام به بررسی ‌این لایحه کرده و کلیات آن را تأیید کرده است.

دوم اینکه تشکیل وزارت بازرگانی لایحه و خواست و مطالبۀ جدی دولت بود و طرح مجلس نیست؛ نظر کارشناسی رئیس و برخی از نمایندگان مجلس ـ که قبلاً نیز صراحتاً اعلام شده ـ بر عدم تشکیل وزارت بازرگانی است. اما چون تشکیل ‌این وزارتخانه خواست دولت بوده و ‌این دولت است که مسئول تنظیم بازار و اجراست، اصرار به تشکیل آن برای کنترل بازار دارد به همین دلیل ارادۀ مجلس بر این بود که دست دولت برای ادارۀ این مسئله باز شود و اختیار لازم را داشته باشد.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه