حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
سوال سی‌وسوم: آیا ماجرای خرید سیسمونی خانوادۀ رئیس مجلس در ترکیه صحت دارد؟
02 دی 1402 - 9:34
شناسه : 10579
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دربارۀ ‌این ‌مسئله رئیس مجلس توضیحاتی داده و در رسانه‌ها منعکس شده است که بهترین پاسخ انتشار آن است؛ اما به طور خلاصه باید گفت که سفر به ترکیه برای خرید سیسمونی کذب است و فقط آنچه صحت دارد سفر خانوادۀ ‌ایشان به ترکیه است.

تخریب‌گران هم نتوانستند سندی بر درستی ادعایشان در فضای رسانه‌ای ارائه کنند و هم با شکایت مدعی‌العمومی‌ نتوانستند ادعای خود را در دادگاه ثابت کنند و به خاطر‌ این تهمت و دیگر ادعاهای واهی محکوم شدند. متأسفانه عده‌ای به دروغ برای اثبات ادعای خود تکرار می‌کنند که فرزند قالیباف بابت ‌این ‌مسئله عذرخواهی کرده و ادعای آن‌ها را تأیید کرده است؛ اما واقعیت ‌این است که فرزند قالیباف خرید سیسمونی را تکذیب کرده است و خلاف دیگر مسئولان کشور، بابت سفر به ترکیه عذرخواهی کرده است که از نظر بسیاری با توجه به مقایسۀ هزینه‌های سفر با کیش، سفر به ترکیه امری معمولی تلقی ‌می‌شود. فرزند قالیباف نوشته است:
«خواهرم و همسرش کاری انجام دادند که حتماً غلط است.‌ این سفر آن هم در ‌این شرایط اقتصادی مردم یقیناً اشتباه است‌. آن‌ها برای خرید سیسمونی نرفته بودند و ناراستی‌ها و بزرگ‌نمایی‌هایی در متن‌های منتشر شده وجود دارد؛ اما به هر صورت انجام ‌این سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت‌هایی را که در گذشته به پدرم و خود آن‌ها زده شده است صحیح جلوه دهد … این رفتار حتماً مخالف نظر و مشی و مرام پدرم است. آنان که می‌خواهند خطای فرزند را به پای پدر بنویسند، بدانند که ‌این کار از قبل مورد مخالفت ‌ایشان قرار گرفته بود؛ ولی متأسفانه نادیده گرفته شد. بنده به سهم خودم از همه مردم عذرخواهی می‌کنم.»

اما بهترین توضیح، سخنان آقای دکتر قالیباف در جلسه غیرعلنی مجلس است:

ـ اول خوب است شما بدانید که وقتی بحث سفر مطرح شد من مخالف بودم و گفتم صلاح نیست.

– برای خرید هم داستان‌سرایی‌ها کردند که ‌این‌قدر جنس زیاد خرید کردند که باعث درگیری پای کانتر فرودگاه شده و تهمت زدند و برای تخریب هشتک‌سازی کردند تا احساسات مردم را جریحه‌دار کند، درحالی‌که همۀ ‌این‌ها (خرید سیسمونی) دروغ بود.

– خیلی‌ها به من گفتند ‌این سفر اتفاق ویژه‌ای نیست و سوءاستفاده‌ای هم از بیت‌المال صورت نگرفته است و سفری شخصی بوده است. کاملاً هم عادی و بدون تشریفات بوده و حتی از پروتکل‌ها هم استفاده نشده است. مگر شما از موقعیت خودت استفاده کردی، مگر با پاسپورت سیاسی رفتند، مثل همه شهروندان دیگر یک سفر عادی رفتند. لذا موضع‌گیری لازم نیست؛ ولی حرف من ‌این بود که در همین حد هم پذیرفتنی نیست. برای همین هم به آن‌ها گفتم که از مردم عذرخواهی کنید و در همان ساعات اولیه، یعنی سحر همان روز، قبل از ‌اینکه کسی بخواهد مطالبه‌ای مطرح کند، عذرخواهی هم انجام شد. ‌این کاری بود که کمتر کسی انجام می‌دهد.

– اما عده‌ای به دنبال پروژه‌سازی از‌ این خطا بودند تا بتوانند اهداف سیاسی را دنبال کنند؛ لذا تخریب‌ها را ادامه دادند. اطلاعات آشکار و پنهان جای تردید نمی‌گذارد که ‌این یک پروژه برای تخریب سیاسی بوده است.

– شما از ابتدا نگاه کنید از روزی که آقا مجلس را انقلابی خواندند، در داخل و خارج شروع کردند به تخریب مجلس. هدف ‌این است که انقلابی بودن مجلس را تحت‌الشعاع قرار دهند.‌ این مورد آخر هم در همان راستا است. فقط ‌این بار وارد حریم خصوصی شدند. نشان می‌دهد که دیگر هیچ حد و مرزی را قائل نخواهند بود.

-نکتۀ آخر ‌اینکه ‌این اولین بار نیست که من را تخریب می‌کنند، آخرین بار هم نخواهد بود. ‌همان‌طور که ‌این مجلس را هم از ابتدا تا امروز تخریب کردند و باز هم تخریب خواهند کرد. آنچه باید برای ما مهم باشد، ‌این است که نگذاریم ‌این حاشیه‌ها ما را از کار برای مردم باز دارد. ما به عنوان مجلس انقلابی باید با حفظ روحیۀ جهادی و انقلابی، کار مردم را در اولویت قرار دهیم و مخصوصاً برای حل مشکلات معیشتی آن‌ها شبانه روز تلاش کنیم.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه