حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
سوال سی‌ونهم: برای این که مردم از آثار قانون‌های بودجۀ سالانه در زمان کوتاه استفاده کنند، چه کرده‌اید؟
11 دی 1402 - 9:38
شناسه : 10585
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، قاعدتاً قوانین برای اصلاح وضعیت نیاز به زمان دارند مجلس یازدهم در کنار قوانین زیرساختی برای تحول در اقتصاد، قوانین زوده‌بازده مخصوصاً در قوانین بودجۀ سالانه به تصویب رسانده است تا در کوتاه‌ترین زمان، مردم عزیز شاهد اثرات آن در زندگی شخص خود باشند.

از جمله مهم‌ترین مصوبات مجلس در قوانین بودجۀ سالانه تصویب بیمۀ رایگان سه دهک پایین جامعه بود که براساس این مصوبۀ دولت محترم تاکنون بیش از ۵ میلیون نفر را به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار داده است.
از دیگر اقدامات زودبازده مجلس در بودجه، تخصیص بیش ۱۰۰ همت اعتبار اشتغال‌زایی به استان‌ها بود تا به شکل تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد. از سایر اقدامات مهم ولی زودبازده مجلس در بودجه می‌توان به کاهش ۷ واحد درصد نرخ مالیات واحدهای تولیدی، کاهش حقوق ورودی ماشین‌آلات تولید، افزایش تسهیلات ازدواج به‌ویژه برای زوجین جوان، افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق ها به ۱۰ میلیون تومان، افزایش بیش از ۱۲ برابری حقوق سربازان، تصویب واگذاری سهام عدالت برای تمامی جاماندگان، الزام دولت به ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه، اختصاص سهام به‌ازای تولد هر فرزند، تصویب پرداخت تسهیلات به‌ازای تولد هر فرزند، اختصاص ۱۵ درصد تخفیف مالیاتی حقوق برای تولد فرزند سوم، مجوز ارائۀ کالابرگ الکترونیکی، اختصاص ۲۰۰همت اعتبار برای پرداخت تسهیلات مسکن به متقضیان، الزام تمامی مراکز پزشکی برای قرارداد با بیمه‌های درمانی و…. اشاره کرد.

 

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه