حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
احیای مادی قدیمی مبارکه بهترین راه برای حل مشکل کشاورزان مبارکه و کرکوند است
07 دی 1402 - 11:51
شناسه : 10688
نماینده مردم شهرستان مبارکه: دکتر صالحی گفت: طرح‌های مختلفی برای حل مسائل کشاورزان مطرح، بررسی و برخی طرح‌ها تایید و برخی دیگر رد شد، با توجه به درخواست‌های به‌حق کشاورزان برای دستیابی به ‌حقابه خود پیگیری‌های متعددی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که احیای مادی قدیمی مبارکه بهترین راه برای حل مشکل کشاورزان مبارکه و کرکوند است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، جلسه احیای مادی قدیمی مبارکه و کرکوند با حضور دکتر صالحی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، کارشناس اداره کل جهادی کشاورزی و جمعی از کشاورزان در دفتر نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: تاکنون چندین مرحله بازدید از مادی مبارکه و کرکوند کانال مهیار به دلیل اهمیت آن برای کشاورزی این دو شهر با حضور مسئولان ارشد آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی برگزار شده است.

وی افزود: چند سال قبل به کشاورزان اعلام کردند به دلیل خشکسالی کشت نکنند، کشاورزان سال اول کشت نکردند، سال دوم برخی‌ها کشت کردند و خشک شد و ضرر چنین برابر برای کشاورزان رخ داد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سفر اردیبهشت‌ماه وزیر کشور به اصفهان، به وحیدی گفتم که کشاورزان مبارکه و کرکوند علی‌رغم مشکلات معیشتی در دو سال گذشته هیچ کشتی نداشتند و مسئولان استان با سیاست‌های غلط این قشر زحمت‌کش را در بین زمین و هوا نگهشان داشته است.

وی با توضیح اینکه که جلسه‌ای پس‌ازآن در دفتر نماینده با حضور مسئولان آب منطقه‌ای استان برگزار و به‌صورت مقطعی با حداقل کشت، بخشی از مشکل کشاورزان حل شد؛ بیان کرد: از اکنون پیگیر حل مشکلات کشاورزان هستیم تا دوباره در بهار کشاورزان به بحران نرسند؛ مدتی دیگر بهار است و کشاورزان به دلیل مشکلات کشت و کار، نگران وضعیت معیشتی خود هستند، این موضوع مشخص است که احداث کانال مهیار کشاورزان مبارکه و کرکوند از حقابه خود محروم کرده است.

دکتر صالحی اضافه کرد: طرح‌های مختلفی برای حل مسائل کشاورزان مطرح، بررسی و برخی طرح‌ها تایید و برخی دیگر رد شد، با توجه به درخواست‌های به‌حق کشاورزان برای دستیابی به ‌حقابه خود پیگیری‌های متعددی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که احیای مادی قدیمی مبارکه بهترین راه برای حل مشکل کشاورزان مبارکه و کرکوند است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه تصریح کرد: سه و نیم میلیارد تومان از اعتبار در اختیار نماینده برای احیای مادی قدیمی مبارکه اختصاص دادیم؛ همین اکنون بقیه ادارات منتظر اختصاص این اعتبار هستند اما این اعتبار را برای حل مشکلات کشاورزان مبارکه و کرکوند قراردادیم و تغییری نمی‌کند.

وی اظهار کرد: مشکل عدم اختصاص آب به کشاورزان مسئله آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی است و ما هم به دلیل اهمیت کشاورزی و قشر زحمت‌کش کشاورزان مبارکه مبلغ سه و نیم میلیارد تومان برای شروع حل این مشکل اختصاص دادیم تا کار شروع شود و از ظرفیت‌های دیگر نیز استفاده می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه