حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی
12 دی 1402 - 10:25
شناسه : 10731
به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در این مجال چندصفحه‌ای بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.

تلاش کرده‌ایم که بیان پرسش‌ها و نیز پاسخ‌ها دچار سانسور نشود و شما که مخاطب این نشریه هستید بتوانید پاسخی برای پرسش یا پرسش‌های خود دربارۀ مجلس پیدا کنید. واقعیت این است که در بیش از ۴۰ ماه سپری شده از عمر مجلس یازدهم، باوجود مصوبات خوب و بعضا تاریخی و بی‌نظیری که در این مجلس شاهد بودیم.

اما به دلایلی از جمله عدم اجرای صحیح و به‌موقع برخی قوانین و نیز جنگ رسانه‌ای تخریبی شدید علیه مجلس، کارنامه مجلس یازدهم آنطور که باید و شاید دیده نشد و در یک فضای واقعی و مبتنی بر اطلاعات در معرض نقد و نظر مردم و اقشار مختلف و نیز نخبگان قرار نگرفته است. مجلسی که مفتخر به حمایت‌های صریح و پرتکرار رهبر معظم انقلاب در طول سه سال و به‌ویژه در سال آخر عمر خود که منتهی به انتخابات است شده و معنای آن برای همگان روشن است.

مجلسی که با کنار گذاشتن رویکرد انفعالی در برخی دوره‌های گذشته نهاد قانون‌گذاری دیده می‌شد، به وظیفە خود در قبال ایران عزیز و مردم شریفش عمل کرده و قوانینی مصوب کرده که برخی از آن‌ها سال‌ها و دهه‌های متمادی روی پیشخوان پارلمان جا خوش کرده و آرزوی نخبگان، جوانان، معلمان، بانوان و اقشار مختلف جامعه بود.

در این مجال کوتاه تلاش می‌کنیم با گذر از فیلتر ضخیمی که مقابل دیدن ایــن اقدامات ایجاد شــده، فضای بــرای ارزیابــی منطقی‌تر و مبتنی بر داده‌ها و اطلاعات حقیقی از کارنامه مجلس یازدهم فراهم کنیم. خواهش ما این است که هر کجای این نشریه که احساس کردید شما هم نقطه نظری دارید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی دیدگاهتان را به ما منتقل کنید.

 

 

 

 

دانلود این فایل

 

اخبار پاسخ به سوالات

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه