حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
شخصیت شهید سلیمانی، متعالی و فراتر از یک انسان معمولی بود
14 دی 1402 - 9:09
شناسه : 10744
عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی: مهدی فضایلی روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی کفت: شخصیت شهید سلیمانی، متعالی و فراتر از یک انسان معمولی بود.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، مهدی فضایلی روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سالن همایش‌های شرکت نسوز ایران در اصفهان افزود: شخصیت شهید سلیمانی، متعالی و فراتر از یک انسان معمولی بود.

به گفته وی، اخلاص، تلاش بی‌وقفه، خستگی ناپذیری، تدیُن، تشرع و پایبندی به احکام دینی و تلاش برای دیده نشدن از ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی است.

وی اضافه کرد: ارادت و علاقه به سردار شهید سلیمانی و برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت تنها مُختص مردم ایران نیست و اینگونه مراسم توسط مردم دیگر کشورها هم برگزار می شود.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز هزاران مراسم برای این مرد بزرگ در ایران و سایر نقاط جهان برگزار خواهد شد.

وی‌ با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی و اخلاص و نیت پاک و الهی شهید سلیمانی، ادامه داد: خدای متعال کاری کرد که همه عالم متوجه شهادت شهید سلیمانی شوند.

فضایلی گفت: ما هم می‌توانیم برای رسیدن به ویژگی‌های شخصیتی حاج قاسم از جمله اخلاص، تمرین و تلاش کنیم و عیار آن را در وجود خود بالا ببریم.

حاج قاسم به معنی واقعی سرباز امام زمان(عج) بود

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: حاج قاسم به معنی واقعی سرباز امام زمان(عج) بود و امروز نمی‌توان کسی همانند سردار سلیمانی را برای انقلاب پیدا کرد.

پروین صالحی با بیان‌اینکه شهید سلیمانی فرمانده روزهای سخت جنگ و سیل خوزستان بود که در ایران و جهان درخشید، افزود: همه ما باید در شرایط کنونی و در جنگ اقتصادی و جنگ ترکیبی همانند شهید سلیمانی عمل کنیم.

وی همچنین با اشاره به کمبود گاز در کشور گفت: باید در این شرایط الگوی مصرف سوخت را در بخش های خانگی، صنعتی، اداری و تجاری رعایت کنیم.

صالحی با بیان اینکه الگوی بهینه مصرف سوخت در ایران بدرستی اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: انتقال و حمل کمبود سوخت بخش‌های دیگر به بخش صنعت، کار خوب و پسندیده‌ای نیست.

وی با اشاره به اینکه باید الگوی بهینه مصرف سوخت برای همه اجرایی شود، اضافه کرد: اگر همه بخش‌ها و صنوف برای رعایت الگوی بهینه مصرف سوخت تلاش کنند، هیچ وقت در صنعت با کمبود سوخت مواجه نخواهیم شد.

معاون ستاد پشتیبانی نیروی قدس: شهید سلیمانی، «فرهنگ بسیج» را به مردم عراق منتقل کرد

سردار محمد امامقُلی روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سالن همایش‌های شرکت نسوز ایران در اصفهان افزود: سردار سلیمانی بخوبی توطئه و تهاجم فرهنگی و مذهبی داعش را شناخت و این تهدید را خنثی کرد.

معاون ستاد پشتیبانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، فرهنگ بسیج و سپاه‌ و دفاع مردمی را به ملت عراق انتقال داد.

وی ادامه داد: داعشی‌ها پس از عراق و سوریه بدنبال حمله و مقابله با ایران بودند اما با درایت سردار سلیمانی، این تهدید واقعی از ملت ایران برطرف شد.

همرزم شهید سلیمانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک واقعه عجیب در منطقه بود که در سطح ملی رُخ داد اما تاثیر آن در گستره نظام بین‌الملل بود.

وی اضافه کرد: مذهب و سیاست، پس از پیروزی انقلاب ایران برای نخستین بار با هم همنشین و آمیخته شد.

سردار امامقلی خاطرنشان کرد: دشمنان پس از انقلاب، توطئه‌های بسیاری را علیه ملت ایران تحمیل کردند.

وی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی تمام شد اما توطئه‌های دشمنان علیه ایران هنوز ادامه دارد، بیان کرد: دفاع مقدس و جنگ، سربازان بزرگی مانند سردار سلیمانی را برای نظام اسلامی تربیت کرد.

همرزم سردار شهید سلیمانی افزود: حاج قاسم کارهای بزرگی در داخل و خارج از کشور انجام داد که بیشتر آنها از جنس فرهنگ بود.

وی ادامه داد: حرف و عمل سردار دل‌ها یکی بود و با نیت الهی و از روی اخلاص کار می‌کرد و به همین دلیل هم خدا مهر او را در دل مردم ایران و کشورهای مختلف جهان انداخت.

تولید روزانه بیش از ۲۰۰ تُن «آجر نسوز» در شرکت فراداده‌های نسوز ایران

محسن پروان با بیان‌اینکه این شرکت بعنوان نخستین و بزرگترین تولیدکننده نسوز در کشور محسوب می‌شود، افزود: افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی تولید در کمتر از یکسال گذشته در این شرکت محقق شده است.

وی تاکید کرد: فشار زیادی از چند روز گذشته برای کاهش مصرف گاز بر این شرکت وارد شده اما امکان خاموش کردن کوره‌های کانتینیوس(دوار) این مجموعه صنعتی وجود ندارد.

به گفته پروان، خاموش کردن این کوره‌ها آسیب و خسارت جدی و چند میلیاردی به این کارخانه وارد می کند.

وی بیان کرد: شرایط کمبود گاز در کشور را درک می کنیم و در این زمینه هم احساس مسوولیت می‌کنیم و کوره‌هایی را که امکان خاموش کردن آنها وجود داشت، خاموش کردیم.

پروان گفت: حداکثر توان خود را برای کاهش مصرف انجام می‌دهیم اما از مسوولان هم تقاضا داریم شرایط تولید حداقلی را برای این شرکت فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعمیرات صنعت سیمان و فولاد بدلیل کمبود گاز شروع شده است و شرکت نسوز ایران باید آجر مورد نیاز برای تعمیرات این صنایع را تامین کند.

مدیرعامل شرکت فراداده‌های نسوز ایران اظهار داشت: وجود گاز در این شرکت به ادامه فعالیت صنایع وابسته از جمله فولاد، ذوب‌آهن، سیمان، فولاد آلیاژی و هفتم تیر کمک زیادی می‌کند.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه