حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ 15 محرم 1444 Friday, 12 August , 2022 ساعت ×
پروژه مترو باید از مرحله شعاری خارج و حالت عملیاتی به خود بگیرد
25 دی 1400 - 15:44
شناسه : 6198
نماینده مبارکه در جلسه برنامه‌ریزی و تدوین ساختار قطار حومه‌ای مسیر فولاد مبارکه-مجلسی-مبارکه-بهارستان گفت: امروز باید بحث مترو را از مرحله شعاری خارج و حالت عملیاتی به خود بگیرد و شهرستان باید عزم عملی برای انجام این پروژه را اتخاذ کند.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی امروز در جلسه برنامه‌ریزی و تدوین ساختار قطار حومه‌ای مسیر فولاد مبارکه-مجلسی-مبارکه-بهارستان گفت: توافق اولیه این پروژه در سال ۱۳۹۰ انجام شده است و با توجه به اینکه برای این پروژه ردیف ملی مستقل اخذ نشده بود، مجلسی در سال ۹۷ وارد بودجه مترو اصفهان و حومه شده است.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه بودجه به دلیل اینکه دولت با محدودیت منابع روبه‌رو بود، دستور برای حذف کلیه پروژه‌های که ردیف ملی ندارد را داده است و اعتبار مترو اصفهان هم حذف شد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با توجه به نیاز شهرستان در این زمینه دیدار و بر ردیف دار کردن این پروژه تأکید کردم و همچنین گفتم که شهرستان مبارکه صنعتی است و تنها مجتمع فولاد مبارکه ۲۱ هزار پرسنل دارد که فقط رفت‌وآمد این جمعیت، شهرستان مبارکه را در زیرساخت‌های جاده‌ای دچار مشکل جدی کرده است.

دکتر صالحی اضافه کرد: میرکاظمی گفت برای اینکه به این پروژه ردیف ملی بگیرد، باید جزو ماده ۲۳ قرار بگیرد و همچنین تفاهم‌نامه جدید برای اجرای این پروژه انعقاد شود؛ رئیس شرکت عمران مجلسی تماس گرفتم و پیگیر ماده ۲۳ این پروژه شدیم که با انجام مکاتبات، اکنون منتظر تأیید وزیر راه و شهرسازی هستیم. البته ردیف ملی مترو مجلسی را باید به هر نحوی شده است بگیریم که نیازمند تلاش مسئولان در شهرستان و استان است.

نماینده مبارکه بیان کرد: با مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه هم در این زمینه صحبت کردم، وی نیز استقبال کرد و قول کمک در انجام این پروژه را داده است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۵ میلیارد تومان از منابع شهرستان در قطعه اول این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد: به دلیل هزینه کردن پول بیت‌المال در این پروژه و نیاز شهرستان به مترو درخواست تشکیل جلسه امروز را دادم تا موانع موجود در اخذ ردیف ملی برای این پروژه رفع شود.

 

وی افزود: آزادسازی قطعه دوم این مسیر نیازمند بودجه قابل توجه ای است؛ طبق گزارش شهرداری مبارکه برخی از مالکان به توافق رسیده بودند اما به دلیل اینکه پولی به آن‌ها پرداخت نشده این توافقات لغو شده است و این درحالی‌که پول در حساب استان برای آزادسازی بوده است.

نماینده شهرستان مبارکه در انتها تأکید کرد: امروز باید بحث مترو را از مرحله شعاری خارج و حالت عملیاتی به خود بگیرد و شهرستان باید عزم عملی برای انجام این پروژه را اتخاذ کند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه