حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ 26 ذو القعدة 1443 Saturday, 25 June , 2022 ساعت ×
برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های گسترده‌‌ تجاری، صنعتی، کشاورزی، علمی و پزشکی بین ایران و فنلاند باید انجام شود
30 فروردین 1401 - 11:41
شناسه : 6911
دکتر صالحی: عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فنلاند گفت: ظرفیت‌های گسترده‌ای‌ در حوزه همکاری‌‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی، علمی و پزشکی بین جمهوری اسلامی و فنلاند وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مناسب، دیدارها و گفتگوهای دوجانبه، اقدامات جدی‌تری در این حوزه‌ها انجام گیرد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، گروه دوستی پارلمانی ایران و فنلاند با کاری کاهیلوئوتو سفیر فنلاند در تهران، دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر صالحی، عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فنلاند در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط جمهوری اسلامی ایران و فنلاند، عنوان کرد: بیش از دهه ارتباط دیپلماتیک بین دو کشور، نشان دهنده وجود زمینه‌های مساعد برای تقویت سطح روابط بین دو کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی با حضور نمایندگان مجالس، نقش مهمی در تقویت مناسبات بین کشورها برعهده دارند و ارتباطات پارلمانی در دو سال گذشته تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت که با واکسیناسیون گسترده و ریشه‌کن شدن ویروس کرونا، می‌توانیم سطح مراودات را به دوره‌های گذشته باز گردانیم.

وی افزود: ظرفیت‌های گسترده‌ای‌ در حوزه همکاری‌‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی، علمی و پزشکی بین جمهوری اسلامی و فنلاند وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مناسب، دیدارها و گفتگوهای دوجانبه، اقدامات جدی‌تری در این حوزه‌ها انجام گیرد.

همچنین کاری کاهیلوئوتو سفیر فنلاند در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط ۹۰ ساله روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و فنلاند ابراز امیدواری کرد تا مناسبات فیمابین توسعه پیدا کند.

وی جمهوری اسلامی ایران را از کشورهای مهم در سطح منطقه برشمرد و تأکید کرد: یکی از مهمترین زمینه‌های همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فنلاند، حوزه تعاملات تجاری و اقتصادی است.

سفیر فنلاند در تهران تصریح کرد: امیدواریم تا با نتیجه‌بخش بودن مذاکرات وین، شاهد رشد و ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری فنلاند و جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه