حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ 26 ذو القعدة 1443 Saturday, 25 June , 2022 ساعت ×
چرا عوارض فروش محصولات معادن به مناطق پیرامون تعلق نمی‌گیرد
21 اردیبهشت 1401 - 10:09
شناسه : 6964
دکتر صالحی در تذکر شفاهی: نماینده مردم مبارکه در مجلس با انتقاد از اینکه عوارض فروش محصولات معادن به مناطق پیرامون تعلق نمی‌گیرد، گفت: این قانون در سال ۹۶ ابلاغ ولی هیچ‌گاه اجرایی نشده است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی در جلسه علنی سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از اظهارات رئیس جمهور با استناد به ماده (۴۳) برنامه ششم توسعه در خصوص عوارض فروش محصولات معادن که باید به مناطق پیرامون تعلق گیرد، گفت: متأسفانه با وجود اینکه در سال ۱۳۹۶ این قانون از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ شد اما هیچ‌گاه اجرایی نشده است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدیهی است زیرساخت‌ جاده‌ها و آب و هوای اطراف معادن همواره دچار ضرر و زیان باشد بدون اینکه مناطق همجوار انتفاع خاصی ببرند.

وی خطاب به وزیر صمت نیز افزود: با توجه به آلایندگی شدید شهرستان مبارکه و تصمیم مشترک فولاد مبارکه برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی برای تأمین برق مورد نیاز، نگران این هستیم که چه کسانی پاسخگوی سلامتی مردم این شهرستان خواهد بود. مردم مظلوم شهرستان مبارکه از شر عوامل بیماری‌زا باید به کجا پناه ببرند. بر همین مبنا توصیه می‌شود استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار قرار گیرد.

دکتر صالحی همچنین خطاب به وزیر نیرو بیان کرد: کشوری که از شمال و جنوب بین دو حوزه آبی بزرگ است چرا باید در فلات مرکزی مثل اصفهان دچار کم آبی باشد. تسریع در انتقال آب و آماده‌سازی زیرساخت‌ها توسط بخش‌های خصوصی و دولتی باید عمیقا مد نظر دولت باشد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه