حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
ورود کمیسیون به برگزاری نشست با روسای مجلس و جمهور برای بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان
23 خرداد 1401 - 10:40
شناسه : 7221
دکتر صالحی تأکید کرد: عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در نشست این هفته کمیسیون بهداشت مقرر شد با ارسال نامه آنی به رئیس جمهور درخواست کنیم که نشستی برای بررسی مسائل حوزه بهداشت و درمان داشته باشیم و همچنین نشست دیگری با حضور رئیس مجلس برای بررسی راهکارهای کاربردی به منظور حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان برگزار شود.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی در خصوص نشست دیروز (یکشنبه، ۲۲ خردادماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به مشکلات و مسائل حوزه بهداشت و درمان از جمله گرانی دارو، مشکلات سازمان انتقال خون در بحث اورژانس، پرداخت های کادر درمان، تعرفه های پزشکی و مهاجرت پزشکان و نگرانی های متعددی که در این حوزه وجود دارد؛ در نامه ای آنی به رئیس جمهور درخواست نشست مشترکی با ایشان برای بررسی مسائل حوزه بهداشت و درمان داشته باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین نشستی با حضور رئیس مجلس برای بررسی مشکلات این حوزه و همچنین راهکارهای کاربردی برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان برگزار شود.

وی افزود: رئیس سازمان انتقال خون در جلسه این کمیسیون حضور پیدا کرد و در مورد کمبود کیت و کیسه های خون که جزو اقلام اساسی و اصلی سازمان است، ابراز نگرانی کرد.

دکتر صالحی اضافه کرد: رئیس جدید سازمان انتقال خون همچنین گفت که پروژه های نیمه تمامی در کلانشهرها و استان های مهم کشور داریم که تا ۷۰ درصد پیشرفت دارند و اگر بودجه لازم به ما اختصاص داده شود در اسرع وقت آن ها را به اتمام می رسانیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از بحث و گفت وگوهای صورت گرفته مقرر شد تمام مواردی که مدنظر سازمان است را به صورت مکتوب در قالب گزارشی کوتاه به کمیسیون ارائه کند تا کمیسیون براساس آن اقدامات و پیگیری های لازم را از سازمان برنامه و بودجه و رئیس جمهور داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه