حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ 10 ربيع أول 1445 Sunday, 24 September , 2023 ساعت ×
مشکلات ناشی از نبود آب در زاینده‌رود گریبان استان‌های دیگر را هم می‌گیرد
28 خرداد 1401 - 8:40
شناسه : 7258
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تالاب گاوخونی برای همیشه خشک شود پراکندگی ریزگردها نه‌تنها استان اصفهان و شهرهای آن را از جهت بیماری‌های صعب‌العلاج تهدید می‌کند بلکه این بیماری گریبان استان‌های هم‌جوار را هم می‌گیرد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر صالحی در جلسه شورای اداری شهرستان مبارکه، اظهار کرد: میراث فرهنگی اصفهان میراث منطقه‌ای نیست، بلکه سند تمدن اسلامی در کل جهان و کشورها است و اکنون در سایه کم‌آبی‌های اخیر می‌بینیم که میراث فرهنگی ما نیز دچار آسیب می‌شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تالاب گاوخونی برای همیشه خشک شود پراکندگی ریزگردها نه‌تنها استان اصفهان و شهرهای آن را از جهت بیماری‌های صعب‌العلاج تهدید می‌کند بلکه این بیماری گریبان استان‌های هم‌جوار را هم می‌گیرد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه شهرستان مبارکه ۲۲ کیلومتر مرز آبی مشترک با زاینده‌رود دارد و با وجود حضور کشاورزان حق‌آبه‌دار در این شهرستان اما در سال‌های اخیر همه التماس می‌کنند که حقابه را بدهید ولی جایی خبری نیست، دولت و حاکمیت باید به‌طور جدی وارد مسأله کم‌آبی اصفهان شوند.

دکتر صالحی خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت قبلی نقش مؤثری در حوزه کمبود آب در استان اصفهان ایفا نکرد، در حالی‌ که مسأله آب به‌ عنوان یک مسأله ملی است و دولت و حاکمیت باید برای آن تدبیر کنند.

وی ادامه داد: راهکارهایی که برای زاینده‌رود ارائه می‌دهند برای طولانی‌مدت است و اگر به سراغ راهکارهای کوتاه‌مدت نرویم که مشکلات کشاورزان را حل کنیم سال‌های آینده با مشکلات بیشتری روبه‌رو می‌شویم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۶ با توجه به طرحی که در مجلس به تصویب رسید عوارض محلی را به عوارض استانی تبدیل کردند، عنوان کرد: در این تقسیم عوارض مخصوصاً مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرهایی تعلق‌گرفته است که جمعیت بیشتری دارد و ما در این شهرستان صنعتی جاده‌هایی داریم که شاید به علت تردد زیاد ماشین‌های سنگین این صنایع نظیر آن را هیچ جایی از استان نبینید و به‌جای اینکه به شهرهای هم‌جوار صنایع بزرگ توجه کنند، عوارض را به این شکل تقسیم کردند که اصلاً عادلانه نیست.

دکتر صالحی با اشاره به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، مطرح کرد: هنوز تغییر خاصی در تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی صورت نگرفته است و یک طرحی در مجلس در حال بررسی است که نیروهای شرکتی که جاهای مختلف مشغول به کار هستند و صنایع به کار آن‌ها نیاز دارند از وضعیت شرکتی به قرارداد معین تبدیل شوند و شرکت‌های واسطه‌ای حذف شوند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه