حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت ×
اردوگاه کرامت شهرستان مبارکه به نمادی برای کشور تبدیل شده است
28 مهر 1399 - 10:42
شناسه : 744

علی رجبی مسئول اردوگاه کرامت سپاه صاحب‌الزمان (عج) با حضور در دفتر دکتر صالحی گزارشی از فعالیت‌های این اردوگاه ارائه داد. وی گفت در حال حاضر ۲۰۹ نفر از معتادان متجاهر استان اصفهان در این اردوگاه نگهداری می‌شوند و هدف ما برگرداندن این افراد به جامعه به‌عنوان یک فرد پاک، فعال و آموزش‌دیده است. رجبی […]

پ
پ

علی رجبی مسئول اردوگاه کرامت سپاه صاحب‌الزمان (عج) با حضور در دفتر دکتر صالحی گزارشی از فعالیت‌های این اردوگاه ارائه داد.

وی گفت در حال حاضر ۲۰۹ نفر از معتادان متجاهر استان اصفهان در این اردوگاه نگهداری می‌شوند و هدف ما برگرداندن این افراد به جامعه به‌عنوان یک فرد پاک، فعال و آموزش‌دیده است.

رجبی گفت این افراد پس از طی‌کردن روند درمان وارد عرصه کار می‌شوند و در حال حاضر چند کارگاه کوچک در این اردوگاه از سوی فنی و حرفه‌ای و حمایت برخی صنایع ایجاد شده است. تولید ماسک‌های تخصصی، ساخت شیلد، صنایع‌دستی، خیاطی، نانوایی و در آینده نزدیک کارتن‌سازی جزو مشاغلی است که در این اردوگاه فعال هستند.

مسئول اردوگاه کرامت گفت اغلب این افراد از سوی خانواده‌هایشان طرد شده‌اند و نتیجه کار به حدی بوده است که برخی پس از طی روند درمان مجدداً از سوی خانواده‌هایشان پذیرفت شده‌اند. حتی برخی از کسانی که از همسرانشان طلاق گرفته بودند در حدی بازپروری شده‌اند که به زندگی خود بازگشتند.

وی در ادامه ضمن اشاره به‌سختی‌های زیاد این کار خواهان حمایت ویژه از برنامه‌های این اردوگاه شد و اظهار داشت موفقیت اردوگاه کرامت باعث شده که در آینده نزدیک با الگوگیری از آن اردوگاه‌های مشابه در کشور ایجاد شوند.

دکتر صالحی در ادامه این جلسه گفت: شما با افرادی مواجه هستید که دچار اختلال شخصیتی شده‌اند و طرف‌های شما آدمهای عادی نیستند و به نحوی از زندگی بیرون انداخته شده اند که باید برگردند . می توان گفت این افراد دچار یک موت شخصیتی شده اند و کار شما احیای آنهاست. با سختی کار شما کاملاً آشنا هستم و مطمئن باشید در کنارتان خواهیم بود. اصفهانی‌ها در مسائل خیر همیشه پیشرو بوده‌اند و قطعاً نتایج کار شما بازخورد خوبی برای استان و کشور خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

  1. محل دقیق این اردوگاه کجاست؟
    داخل وبسایتها آدرس دقیقی از این اردوگاه شهر مبارکه پیدا نکردیم…

    پاسخ
  2. سلام خداقوت تو رو خدا این بندگان خدا رو کمک کنید ،انسانهای شریفی هستن فقط بد آوردن وتوان برگشت ندارن ،کسی هم حمایتشان نمیکند از فامیل،حقوقی براشون در نظر بگیرید ،تا انگیزه پیدا کنند ،مخصوصا متاهلین ، تغذیه سالم ،ودرمان با طب اسلامی ،بهترین راه کار است که مزاجشان را تغییر میدهد و می‌توانند با کمک شما و یاری خدا فرزندانشان را ببینند.تشکر

    پاسخ