حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
جذب بیش از ۴۸۷ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز حوزه های مختلف شهرستان
14 آذر 1401 - 12:57
شناسه : 8369
نماینده مردم مبارکه در نماز جمعه گفت: 487 میلیارد و 90 میلیون تومان طی دو سال گذشته از طریق اقدامات انجام شده برای توسعه و تجهیز حوزه های مختلف شهرستان جذب شده است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در نماز جمعه مبارکه گفت: سالروز شهادت شهید مدرس، این اسوه آزادگی و آزادمردی به‌عنوان روز مجلس نام‌گذاری شده است و از این فرصت استفاده و برخی از اقدامات مهم انجام شده در مجلس شورای اسلامی طی دو سال گذشته اشاره می‌کنم.

دکتر صالحی بیان کرد: قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار باهدف کاهش زمان صدور مجوز و حذف رانت و امضاهای طلایی و قانون مالیات بر خانه‌های خالی برای مقابله با سوداگران بخش مسکن تصویب شد.

وی با توضیح اینکه ساختار بانک مرکزی برای کنترل جریان نقدینگی و نظارت بر عملکرد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری اصلاح شد، افزود: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با اقداماتی مانند افزایش وام ازدواج به ۲۴۰ و ۳۰۰ میلیون تومان و همچنین هدیه و تسهیلات تولد فرزند و تضمین امنیت شغلی پدران تصویب شد.

نماینده مبارکه اظهار کرد: طرح نقل‌وانتقال سوابق بیمه و بازنشستگی، افزایش هفت برابری حقوق سربازان، بیمه رایگان اقشار ضعیف، تعیین و تصویب اعتبار ویژه برای محرومیت‌زدایی گام اساسی مجلس برای پایان بروکراسی اداری و رتبه‌بندی معلمان ازجمله دیگر قوانین مجلس یازدهم بوده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات انجام شده در شهرستان گفت: با توجه به اهمیت توسعه و ایمن‌سازی جاده‌ها و پروژه‌های راه و شهرسازی که مطالبه قدیمی مردم شهرستان است، اولویت من بر این امر قرار گرفت و با اهتمام ویژه تاکنون بیش از ۲۶۷ میلیارد تومان در این بخش اعتبار جذب شده است و مردم ثمره آن را در جاده‌هایی مانند مبارکه – بروجن، جاده ساحلی و دیگر نقاط دیده‌اند و برخی بخش‌ها هم در شرف اجرا است که به‌زودی به نتیجه می‌رسد.

دکتر صالحی با توضیح اینکه برای کمک به اجرای پروژه‌های مهم و با اولویت شهرستان تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان جذب شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی تمام تلاش ما کاهش آلام کشاورزان عزیز بوده است که در دو سال گذشته حدود ۴۹ میلیارد تومان برای رفع عوارض خشکسالی و کمک به حل مسائل این بخش جذب شده است.

وی اضافه کرد: بیماری کرونا نشان داد که باید به بخش بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای داشته باشیم و بر همین اساس جهت تقویت زیرساخت‌های درمانی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های من بوده است و برای توسعه بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکنون حدود ۴۱ میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

نماینده مردم مبارکه بیان کرد: این اعتبار در بخش‌هایی مانند خرید دستگاه جدید سی‌تی‌اسکن، تقویت آمبولانس‌ها، ساخت اتاق‌های عمل و … هزینه شده است و اقدامات مهم دیگری هم در افزایش کیفیت خدمات‌رسانی و توسعه بیمارستان در دستور کار است.

وی با بیان اینکه برای توسعه و تجهیز اماکن ورزشی تاکنون حدود ۹ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده‌ایم، گفت: برای کمک به ساخت، توسعه و تجهیز اماکن فرهنگی و مذهبی هم تاکنون حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده است.

دکتر صالحی اظهار کرد: برای کمک به پروژه‌ها و برنامه‌های اجتماعی و آموزشی نیز تاکنون بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار در اختیار نهادهای مربوطه قرار داده شده است.

وی بیان کرد: درکل بیش از ۴۸۷ میلیارد تومان طی دو سال گذشته از طریق اقدامات انجام شده در خانه ملت شهرستان مبارکه جذب شده است که تمام جزئیات مبالغ ذکر شده به‌زودی از طریق سایت، فضای مجازی و نسخه‌های چاپی به مردم عزیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نماینده مردم مبارکه گفت: برادران و خواهران عزیز ابتدای شروع به کار این مجلس همزمان شد با شیوع سنگین بیماری کرونا که لازم بود به این مورد توجه ویژه‌ای شود و با کنترل این بیماری کمی فراغ بال یافتم تا وارد مسائل مهم دیگر شهرستان شوم.

وی تأکید کرد: تمام سعی من این بوده که به دور از ایجاد حواشی و با تعیین اولویت‌ها هرچه در توان دارم، برای حل گوشه‌ای از مشکلات این شهرستان و شما مردم عزیز گام انجام دهم و قطعاً کاستی‌هایی وجود دارد که مورد نقد شما عزیزان است.

دکتر صالحی ادامه داد: برای من بعد از مسائل مهم ملی، مصالح شهرستان اولویت اصلی بوده و هست و اگر به نکته‌ای رسیده باشم این است که با هیاهو و جاروجنجال نمی‌توان کار را پیش برد و باید با تأمل، مشورت و تعیین دقیق اولویت‌ها به جلو حرکت کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه