حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱ 12 رجب 1444 Thursday, 2 February , 2023 ساعت ×
لزوم تغییر و بازنگری در تیم دولت/ نبود برنامه ای مشخص در بدنه دولت کاملا مشاهده می شود
13 دی 1401 - 9:56
شناسه : 8510
دکتر صالحی در نطق میان دستور: نماینده مردم مبارکه در نطق میان دستور گفت: از ابتدای دولت آقای رئیسی همواره از ایشان حمایت کرده و خواهم کرد اما ایشان هم نقد جدی ما را نیز بشنوند، باقی ماندن یک فرد بی کفایت حتی برای یک دقیقه، جفای بزرگی به مردم است چه رسد به یک سال. لزوم تغییر و بازنگری در تیم دولت کاملا مشخص است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: از ابتدای دولت آقای رئیسی همواره از ایشان حمایت کرده و خواهم کرد اما ایشان هم نقد جدی ما را نیز بشنوند، باقی ماندن یک فرد بی کفایت حتی برای یک دقیقه، جفای بزرگی به مردم است چه رسد به یک سال. لزوم تغییر و بازنگری در تیم دولت کاملا مشخص است.

نبود برنامه ای مشخص در بدنه دولت کاملا مشاهده می شود

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز نبود برنامه ای مشخص در بدنه دولت کاملا مشاهده می شود. دولتمردان را فقط به شعارهایی که سال قبل داده اند، ارجاع می دهم.

وی افزود: قبول داریم که کارهای بزرگی در این یک سال انجام شده است اما مسئله اصلی که معیشت مردم است سبب شده دستاوردهای یک ساله دولت دیده نشود.

وضعیت فعلی کشور تلنگری است برای مجموعه دولت که خود را ارزیابی کند

دکتر صالحی تأکید کرد: حفظ ارزش ریال و مقابله با چاپ کردن بدون پشتوانه پول، مبارزه با آقایی دلار، حل معضل قدیمی خودروسازان، عدم تکرار اشتباهات دولت قبل، رفع دغدغه به حق مردم برای درمان، مقابله با گرانی و کمبود دارو و ده ها شعار دیگر، همگی تلنگری هستند برای مجموعه دولت که خود را ارزیابی کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مسائل مختلفی که در ۴۰ سال اخیر در کشور گذشته باعث شده دولت‌ها و مجلس‌ها گرفتار روزمرگی شده و از برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی در موضوعاتی که برای آن انقلاب شده، غافل شوند.

وی ادامه داد: بی‌توجهی چندین ساله به مسائل فرهنگی و اجتماعی باعث شده امروز همگی درد لگد فرهنگی دشمن را با تمام وجود احساس کنیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با اشاره به فرازهایی از سخنان امام (ره) در سال ۱۳۶۰ و به مناسبت آغاز سال تحصیلی، یادآور شد: ایشان فرمود استقلال و موجودیت هر جامعه از استقلال فرهنگ آن نشأت می‌گیرد. بی‌جهت و من باب اتفاق نیست که هدف اصلی استعمارگران، هجوم به فرهنگ جوامع زیر سلطه بوده و اتفاقی نیست که مراکز تربیت و تعلیم کشورها از دبستان تا دانشگاه مورد تاخت‌وتاز قرارگرفته است.

دکتر صالحی در ادامه با بیان اینکه آن‌ها با انحراف و با بسته شدن فرزندانمان به فرهنگ غرب یا شرق، تمام کوشش ها و زحمات ملت و خون و عزیزان آن به هدر خواهد رفت، عنوان کرد: گمان نشود که این نفوذ فقط برای انحراف دانشگاه ها است بلکه منحرفین و منافقین برای نفوذ در دبیرستان ها و حتی بیشتر در دبستان ها اهمیت بیشتری قائل هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با توضیح اینکه اگر به سخنان و بیانات رهبر انقلاب که در سال های گذشته بیان فرمودند عمل می شد امروز دچار این شرایط نبودیم، تأکید کرد: سال گذشته نیز در نطق خود فریاد زدند که فرهنگ موضوع مغفول جامعه امروز ما بوده و در هیچ دولت و مجلسی شاهد نبودیم که به همان اندازه که به عمران کشور اهمیت داده اند، به فرهنگ هم توجه شده باشد.

کم‌کاری‌ها را با بهانه‌های فضای مجازی و جنگ فرهنگی دشمن توجیه می‌کنند

وی اضافه کرد: وقتی با نوجوانان هم کلام می‌شوم می‌بینم از آنچه در تاریخ معاصر و بعد از انقلاب در کشورشان گذشته، هیچ اطلاعی ندارند و متأسفانه ارگان هایی که در این بخش وظیفه خود را به‌درستی اجرا نکرده‌اند، امروز با بهانه‌هایی نظیر فضای مجازی، جنگ فرهنگی دشمن و غیره ترک فعل خود را توجیه می‌کنند.

نماینده مردم مبارکه خاطرنشان کرد: آنچه مشهود است نبود یک برنامه جامع فرهنگی و کمبود افراد متخصص در اماکنی که باید نقش سنگرهای فرهنگی را داشته باشند، سبب شده که به اینجا برسیم و اگر یک برنامه مدون فرهنگی داشتیم دیگر ترک فعل با پروژه نفوذ معنا پیدا نمی‌کند و باید هر چه سریع‌تر راهکارهای آن در مجلس اندیشیده شود.

دکتر صالحی در ادامه با اشاره به مشاهدات خود در شهرستان مبارکه گفت: اگر برخی از اهالی هنر و فرهنگ، طلاب جهادی حوزه‌های علمیه و عزیزان بسیجی که همگی به‌صورت خودجوش فعالیت می‌کنند در کنار همراهی تعدادی از مسئولان دغدغه مند نبود، همین مقدار کم کار فرهنگی هم در شهرستان ما انجام نمی شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تصریح کرد: بررسی شود چرا در این سال ها هنرمند متعهدی که باید در نقش فرماندهان فرهنگی حضور داشته باشند زمین گیر شده و اندک هنرمندنماهایی بال و پر داده شده که ثمره آن این شد که در نقش سرباز فرهنگی دشمن بازی کردند که فقط با دستمزدی که به یکی از این سلبریتی ها داده شده می توان بخش اعظمی از دغدغه های هنرمندان یک شهرستان و مسائل فرهنگی آن را متحول کرد.

ضرورت اصلاح ساختار سازمان‌های متولی فرهنگ

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت اصلاح ساختار سازمان‌های متولی فرهنگ، اظهار کرد: باید در بودجه امسال نیز توجه ویژه‌ای به موضوعات اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم که بودجه متناسب فرهنگی و توزیع متوازن آن در کل کشور یک راهکار اساسی است.

دکتر صالحی در ادامه خطاب به حافظان امنیت و قوه قضائیه با بیان اینکه در برابر جنگ ترکیبی دشمن باید دفاع ترکیبی داشته باشیم، تأکید کرد: مباحث امنیتی بدون پیوست فرهنگی، ثمره ای نخواهد داشت. اگر به نوجوانانمان که ناآگاهانه و با غفلت دچار خطاهایی شده اند، ناصحانه نگاه نکنیم آن‌ها را به دست خود به سربازانی برای آینده دشمن تبدیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه