حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024 ساعت ×
تذکر به وزیر نفت در خصوص مازوت سوزی در نیروگاه چهل‌ستون و سیمان سپاهان
05 بهمن 1401 - 12:01
شناسه : 8595
دکتر صالحی تأکید کرد: دکتر صالحی در خصوص آلودگی هوای کلان شهرها و همچنین شهرستان مبارکه در روزهای گذشته گفت: به‌دلیل کمبود سوخت گاز در نیروگاه‌ها و کارخانه‌های تولید سیمان، مازوت سوزی در نیروگاه چهل‌ستون و سیمان سپاهان در حال انجام است که در این زمینه تذکری به وزیر نفت داده شده اما این کارها با تذکر درست نمی شود و نیاز به برنامه ریزی اصولی دارد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی در هفتمین نشست خبری با اشاره به آلودگی هوای کلان شهرها و همچنین شهرستان مبارکه در روزهای گذشته گفت: به‌دلیل کمبود سوخت گاز در نیروگاه‌ها و کارخانه‌های تولید سیمان، مازوت سوزی در نیروگاه چهل‌ستون و سیمان سپاهان در حال انجام است که در این زمینه تذکری به وزیر نفت داده شده اما این کارها با تذکر درست نمی شود و نیاز به برنامه ریزی اصولی دارد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایجاد مراکز نگهداری و انبار گاز از جمله گزینه های جلوگیری از مصرف مازوت است؛ دو مرکز تجمع و نگهداری گاز در کشور توسط دولت دهم به بهره‌برداری رسید اما در دولت دوازدهم در این زمینه پیگیری لازم انجام نشد.

وی افزود: قراردادهایی برای ایجاد مراکز نگهداری گاز در دولت سیزدهم امضا و اجرایی شد و توان نگهداری گاز در کشور به حدود چهار میلیارد متر مکعب رسید اما هنوز نیاز به افزایش و توسعه این مراکز وجود دارد و پیگیری لازم در این زمینه در حال انجام است.

اجرای ۱۰ تا ۱۵ درصد قانون هوای پاک و ورود مجلس و قوه قضاییه در زمینه ترک فعل مسئولان

دکتر صالحی با توضیح اینکه قانون هوای پاک سال ۹۶ در مجلس تصویب و ابلاغ شد اما تا امروز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد این قانون در کشور اجرا شده است، بیان کرد: قانون هوای پاک ۱۷۳ تکلیف را برای ۲۹ دستگاه اجرایی مشخص کرده است و مجلس و قوه قضاییه در زمینه ترک فعل مسئولان قبلی و فعلی ورود پیدا کرده اند.

وی تأکید کرد: خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل یکی از مهمترین اقدامات در راستای اجرایی کردن قانون هوای پاک است و در زمان حاضر ۶.۵ میلیون خودروی فرسوده در کشور وجود دارد.

نماینده مبارکه اضافه کرد: اصلاح و استاندارد کردن سوخت و اقدامات صنایع در راستای رفع آلایندگی ها از دیگر موارد اجرای قانون هوای پاک است.

مقاومت مستحکم برای به‌کارگیری و استفاده از مدیران و نیروهای بومی در شهرستان مبارکه

وی با اشاره به مسائل شهرستان مبارکه گفت: مقاومت مستحکمی برای به‌کارگیری و استفاده از مدیران و نیروهای بومی شهرستان مبارکه وجود دارد که باید شکسته شود؛ هر جایی که می‌خواهیم مدیر بومی بگماریم با مقاومت مواجه می شویم و باید در این زمینه کارهای فرهنگی انجام شود که این از وظایف رسانه ها و خبرنگاران است.

دکتر صالحی خاطرنشان کرد: بومی بودن تنها دلیل به‌کارگیری نیروها نیست اما در صورتی‌که افراد بومی شایسته ای وجود داشته باشند در مقایسه با نیروهای غیر بومی ارجح هستند و رسانه‌ها افراد شایسته و لایق را برای استفاده در مناصب و مشاغل مختلف شناسایی و معرفی کنند.

نماینده مبارکه گفت: مدیران جوان این شهرستان نیاز به حمایت دارند و باید از ظرفیت و توان اینگونه افراد بیشتر استفاده شود و برای کمک به پیشرفت و توسعه شهرستان باید از برخورد های غیر منصفانه در فضای مجازی با این افراد پرهیز شود.

وی تأکید کرد: مسائل فرهنگی با بخشنامه حل نمی شود و باید با کمک افراد دغدغه مند شهرستان در این زمینه اقدام کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه