حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
توافق تهران و ریاض بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت/ مجلس در کنار دولت پیگیر ارتباط با همسایگان است
20 اسفند 1401 - 12:09
شناسه : 8890
نماینده مردم مبارکه در مجلس یازدهم با بیان اینکه توافق تهران و ریاض بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت، گفت: مجلس در کنار دولت پیگیر ارتباط با همسایگان است و بر دیپلماسی اقتصادی تأکید دارد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، صالحی دکتر صالحی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد توافق تهران و ریاض، گفت: توافق بسیار اثرگذار دیپلماسی بین ایران و عربستان انجام شد و این توافق برای این دو کشور و در منطقه غرب آسیا آثار بسیار خوبی را در پی دارد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم با بهبود ارتباط کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عربستان که از اهمیت به سزایی برخورد دار هستند در آینده نزدیک شاهد کاهش تنش و گشایش توسعه برای کشورهای غرب آسیا باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این توافق بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت.

دکتر صالحی با یادآوری اینکه مجلس در کنار دولت پیگیر ارتباط با همسایگان است و بر دیپلماسی اقتصادی تأکید دارد، گفت: اولین سیاست دولت، ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه بود و ورود ایران به سازمان همکاری‌های شانگهای و پیمان بریکس هم که مقدمات آن فراهم شده، از جمله این سیاست ها است.

وی یادآور شد: تنگناهای اقتصادی مدت زیادی مردم ایران را تحت فشار قرار داده و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده در دیپلماسی اقتصادی گشایش‌های خوبی حاصل شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه