حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت ×
مالیات زیادی از شهرستان ما به خزانه می‌رود اما بازگشت محسوسی ندارد
25 آبان 1399 - 8:29
شناسه : 891
دکتر صالحی در دیدار با مسئولان اداره دارایی گفت:

ریاست اداره دارایی شهرستان مبارکه و جمعی از همکارانشان با حضور در دفتر نماینده شهرستان با وی دیدار کردند. دکتر صالحی در این جلسه گفت امروز باوجود تحریم‌ها درآمد مالیاتی بخش اعظمی از درآمد دولت را به خود اختصاص داده لذا باید شفاف‌تر و منسجم‌تر حرکت کرد و جلوی فرارهای مالیاتی را گرفت. وی با […]

منبع : دفتر نماینده شهرستان مبارکه
پ
پ

ریاست اداره دارایی شهرستان مبارکه و جمعی از همکارانشان با حضور در دفتر نماینده شهرستان با وی دیدار کردند.

دکتر صالحی در این جلسه گفت امروز باوجود تحریم‌ها درآمد مالیاتی بخش اعظمی از درآمد دولت را به خود اختصاص داده لذا باید شفاف‌تر و منسجم‌تر حرکت کرد و جلوی فرارهای مالیاتی را گرفت.

وی با انتقاد از اینکه بخش‌های ضعیف جامعه همچون کارمندان دائم با کسر از حقوقشان مالیات خود را پرداخت می‌کنند اما اشخاص خاص و برخی دلالان باوجود درآمدهای کلان هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند، خواستار تدوین راهکارهایی برایی جلوگیری از این مسئله شد.

نماینده مبارکه در ادامه گفت منطقه مبارکه را منطقه‌ای صنعتی و برخوردار می‌دانند و ما باید بتوانیم جواب تمام ساکنان آن را بدهیم و اینکه مالیات زیادی از شهرستان ما به خزانه می‌رود اما بازگشت محسوسی ندارد مایه تأسف است.

صالحی گفت مسلمان نباید به حداقل راضی شود، ما باید تولید ثروت کنیم و هرکس توانایی دارد باید مشغول به کار شود. شهرستان مبارکه با وجود پتانسیل‌های زیاد نباید افراد محتاج داشته باشد و اینکه خانواده کمیته امداد دائم در حال بزرگ‌تر شدن است مایه تأسف است.

در ادامه دکتر صالحی در خصوص اینکه یکی از بهانه گرانی‌ها در شهرستان مبارکه از سوی برخی صنوف، گرفتن مالیات زیاد توسط اداره دارایی اعلام می‌شود و خواستار توضیح ریاست اداره دارایی دراین‌خصوص شد.

حیدرعلی محبی ریاست اداره دارایی شهرستان دراین‌خصوص گفت هیچ تفاوتی بین میزان دریافت مالیات از صنوف شهرستان مبارکه و حتی شرکت‌های مستقر در آن با دیگر بخش‌های استان و کشور نیست و این امری مستند است که مالیات مودیان محترم در مبارکه با شهرهای هم‌جوار نه‌تنها بیشتر نبوده بلکه در برخی صنوف کمتر هم بوده است و این اداره پذیرای هرگونه اطلاعات و یا پیشنهادها که با قانون مِغایر نباشد و در جهت ایجاد عدالت مالیاتی مؤثر باشد خواهد بود لذا بهانه گران‌فروشی در شهرستان به این دلیل را قویاً رد می‌کنیم.

وی در ادامه گفت توانایی علمی و کارشناسی کارکنان سازمان امور مالیاتی در استان اصفهان و شهرستان مبارکه نسبت به اغلب استان‌های کشور بالاتر است و همین امر در مقابله با فرار مالیاتی و جلوگیری از دورزدن قانون نقش زیادی داشته است؛ لذا اینکه گفته می‌شود برخی برای سرمایه‌گذاری به استان‌های دیگر می‌روند شاید یکی از دلایلش این موضوع باشد.

ثبت دیدگاه