حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت ×
نشست کارشناسی نماینده شهرستان مبارکه با جمعی از معتمدین شهر طالخونچه
26 آبان 1399 - 9:36
شناسه : 901

اولین نشست کارشناسی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی با جمعی از معتمدین شهر طالخونچه برگزار شد و مسائل و نیازهای شهر، شهرستان و نیازهایی قانون‌گذاری بررسی گردید   در ابتدای این جلسه دکتر صالحی با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی و شرایط کشور گفت مهم‌ترین مسائل موجود که امروز کشور را تهدید می‌کنند ابتدا […]

منبع : دفتر نماینده شهرستان مبارکه
پ
پ

اولین نشست کارشناسی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی با جمعی از معتمدین شهر طالخونچه برگزار شد و مسائل و نیازهای شهر، شهرستان و نیازهایی قانون‌گذاری بررسی گردید

 

در ابتدای این جلسه دکتر صالحی با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی و شرایط کشور گفت مهم‌ترین مسائل موجود که امروز کشور را تهدید می‌کنند ابتدا تحریم‌هاست که حدود ۳۰ درصد بر اقتصاد ما تأثیر می‌گذارد، مسئله دوم سوءمدیریت در کشور است که متأسفانه آثار منفی آن را به شدت شاهد هستیم در آخر حضور ویروس کرونا باعث شده تحریم و سوءمدیریت تأثیر بیشتری مردم بگذارند.

وی در خصوص مسئله استیضاح رئیس‌جمهور گفت قطعاً استیضاح یکی از مؤثرترین ابزارهای مجلس برای همراهی بخش‌های اجرایی کشور است، اما در حال حاضر مسائل امنیتی و اقتصادی خاصی وجود دارد که استیضاح آن نتیجه مطلوب و موردنیاز را برای کشور نخواهد داشت به‌خصوص اینکه در ماه‌های آخر دولت هستیم و عملاً استیضاح کارایی خاصی نخواهد داشت.

صالحی گفت مجلس طرح‌های حمایتی از سه دهک پایین کشور را دارند که امیدواریم به‌زودی به نتیجه برسد همچنین مسائلی مانند مالیات بر خانه‌های خالی، طرح اخذ مالیات از معامله مکرر زمین و ملک هم در دست بررسی است.

نماینده مبارکه در خصوص شرایط فعلی ویروس کرونا گفت نیاز است افرادی که آگاهی بیشتر دارند در بین مردم حضور فعال داشته باشند امروز در بحث آموزش باید جدی‌تر عمل کنیم. کادر درمان ما امروز گرفتار و درگیر بحران است و باید واقعیت‌ها را با زبان خودش مردم گفت. موضوع کرونا مربوط به یک ارگان نیست و همه بخش‌ها باید به هم وصل شوند و به‌صورت متحد با این موضوع مقابله کرد. امروز زمان مقصر جلوه نمودن یکدیگر نیست باید مانند زمان جنگ تحمیلی در کنار هم باشیم تا از این بحران خارج شویم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص مذاکره با آمریکا گفت به دنبال طرحی هستیم که چه دولت فعلی و چه دولت‌های آینده برای مذاکره با آمریکا نیازمند اخذ مجوز از مجلس باشند.

دکتر صالحی با اشاره به اینکه انتخابات شوراها در پیش است گفت از لازمه‌های تشکیل شورای قوی حضور افراد دغدغه‌مند و مؤمن و باتجربه است، شرکت این افراد به‌عنوان نامزد در انتخابات شورا، دست مردم را برای انتخاب اصلح باز خواهد کرد.

در ادامه جلسه مسائل شهر طالخونچه همچون بحث جاده‌ها، موضوع فاضلاب، مجتمع دام، مسائل ورزشی شهر و موارد مختلف دیگری مورد و بررسی قرار گرفت.

همچنین تعیین شد حداقل به‌صورت فصلی این‌گونه جلسات در شهر طالخونچه و دیگر شهرهای شهرستان ادامه یابد.

// انتهای خبر //

 

ثبت دیدگاه