حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
رئیس مجلس شورای اسلامی شایعات مبنی بر جلوگیری مجلس از قانون حجاب و عفاف را تکذیب کرد
17 فروردین 1402 - 8:43
شناسه : 9017
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس کجا جلوی قانون حجاب و عفاف را گرفته است؟ تأکید کرد: اینکه گفته می شود مجلس یا گاها رئیس مجلس جلوی قانون حجاب را گرفته است را تکذیب می کنم. این که برخی در تریبون ها این طور بیان کنند کذب است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه به نقل از خبرگزاری خانه ملت، احمدحسین فلاحی در نشست علنی چهارشنبه، ۱۶ فروردین ماه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع عفاف و حجاب وجود داشت و ایشان نظر صریح خود را فرمودند و برای سران قوا اتمام حجت شد. همچنین در مورد فضای مجازی نیز صحبت کردند و در مورد این دو نکته نیز مجلس مورد سوال قرار گرفته است و آنچه که در رسانه ها آمده است این است که مجلس جلوی قانون عفاف و حجاب را گرفته است، همچنین قانون فضای مجازی نیز مطالبه چندساله رهبری است و چرا این موضوع در دستورکار قرار نمی گیرد، همچنین این موضوع مطالبه چندساله قشر متدین و انقلابی است.

دکترقالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر تاکید کرد: مجلس کجا جلوی قانون حجاب و عفاف را گرفته است؟ این حرف از اساس کذب بوده و مجلس از قبل اعلام آمادگی کرده است و در گزارش کمیسیون فرهنگی که در صحن علنی مجلس در خصوص عملکرد دستگاه ها در حوزه ایجابی و سلبی قرائت شد، مشخص گردید که حداقل ۳۲ دستگاه در این حوزه کوتاهی انجام داده اند و همانجا مجلس اعلام آمادگی کرد که اگر هر خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد چه با لایحه دولت و چه با لایحه قوه قضائیه خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر این حرف را کسی زده، صحت ندارد و من این حرف را تکذیب می کنم. همچنین دیروز نیز به طور روشن در نطق پیش از دستور در ارتباط با بحث حجاب به طور شفاف موضع خود را مطرح کردیم و هیچ جای ابهامی وجود ندارد و این وظیفه ما است ضمنا رئیس کمیسیون فرهنگی مصوبات شوراهای بالادستی یعنی شورای انقلاب فرهنگی، شورای امنیت ملی و شورای امنیت کشور را مطالعه کرده اند و من شخصا این مصوبات را به ایشان دادم و وظیفه ما این است که اگر موضوعی آمد آن را بررسی کنیم و اکنون نیز آماده هستیم، از این رو اینکه بعضی از عزیزان در تریبون ها اینگونه بیان می کنند که مجلس و یا تاکید می کنند که رئیس مجلس با بررسی عفاف و حجاب مخالف است کذب محض است و این موضوع را روشن و شفاف می گویم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه