حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
حضور دکتر صالحی در مجموعه توکا فولاد و دیدار با مدیران عامل شرکت‌های توکا
28 اردیبهشت 1402 - 10:15
شناسه : 9166
دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد با مدیران عامل شرکت‌های توکا گفت و گو کرد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد با مدیران عامل شرکت‌های توکا گفت و گو کرد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: شما شرکت‌ها نقش مهمی در افزایش تولید و کاهش تورم دارید، دهه ۹۰، دهه خوبی برای اقتصاد کشور نبود و رهبر انقلاب راهکارهایی از جمله حذف دلار، تمرکز بر معادن به‌جای نفت، جلوگیری از قاچاق و … ارائه کردند اما دولت‌مردان در این دهه کمتر به توصیه‌های رهبر انقلاب گوش کردند.

دکتر صالحی با توضیح اینکه در دوره جدید این مجموعه افراد باتجربه و کار کرده و آزموده حضور دارند، اظهار کرد: شعارهای راهبری مجموعه توکا فولاد به‌صورت هوشمندانه تدوین شده است. یکی از شعارهای این مجموعه تعامل حداکثری است.

وی افزود: از پتانسیل کشور باید برای رفع مشکلات استفاده کنیم، مجموعه‌ها در کنار فعالیت‌های اقتصادی خود باید به مشکلاتی که در حیطه خود وجود دارد ورود و آن ها را رفع کنند.

نماینده مردم مبارکه بیان کرد: بخش اعظم کار مجموعه توکا فولاد، حمل‌ونقل است و اهمیت مسائل راه‌ها را می‌دانید؛ مرحوم قاسمی، وزیر سابق راه و شهرسازی اعلام کرد که سه هزار نقطه حادثه‌خیز در کشور داریم که سالانه میانگین ۱۷ هزار تصادف منجر به فوت داریم و برای کشور بسیار بد است.

وی خاطرنشان کرد: این حوادث قابل‌تأمل است و آن‌هایی که با بخش حمل‌ونقل درگیر هستند باید دور یک میز بنشینند و پتانسیل و آورده را با راه و شهرسازی کنار همدیگر بگذارند و مشکلات این حوزه را رفع کنند.

دکتر صالحی با بیان اینکه شهرستان مبارکه پتانسیل‌های خاصی دارد، در جریان اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ در هیچ کجای کشور ما شهید و مجروح حمل‌ونقل جز شهرستان مبارکه نداشتیم، تصریح کرد: یزدان قجری، لوکوموتیوران و همکار وی در این اغتشاشات مورد حمله قرار می‌گیرند؛ شهید با اینکه می‌توانست خود را از قطار جدا کند اما تا حدی ماند که حتی بافت‌های نرم دست‌های وی روی ترمز قطار چسبیده بود اما دست از مسئولیت خود برنداشت تا بار موارد اولیه فولاد مبارکه آسیب نبیند.

وی اضافه کرد: این فداکاری شهید باعث شد تا بار بود سالم بماند و قطار از ریل خارج نشود و دشمن به مقصد نرسد.

نماینده مبارکه تأکید کرد: شما مدیران عامل مجموعه توکا جاهای حساسی قرار دارید و اختیارات زیادی هم دارید و با تصمیم‌گیری‌های خود می‌توانید مشکلاتی از این کشور را رفع کنید. اعتقاد من این است که باوجود شما مدیران می‌توانیم در یک تعامل حداکثری و هم‌افزایی و استفاده از نیروی‌های متخصص این کار را انجام دهیم.

وی گفت: حمل‌ونقل در شهرستان مبارکه سنگین و این باعث ایجاد مشکل برای راه‌های شهرستان شده است اگر این ساماندهی‌ها انجام شود، خود شما از ایمن‌سازی راه‌ها بیشتر استفاده می‌کنید.

دکتر صالحی با توضیح اینکه موضوع حمل‌ونقل برای شهرستان مبارکه مهم است، چهار هزار نفر راننده کامیون داریم، چند دستگاه ماشین به روز است و بقیه با ماشین‌های فرسوده کار می‌کنند، افزود: تعامل خوبی بین رانندگان و شرکت توکا حمل‌ونقل نیست؛ رانندگان گله‌مند هستند و با یک برنامه‌ریزی صحیح و اصولی می‌شود شاهد تعامل بهتری باشیم و این منطقه ظرفیت باری بسیار زیاد دارد.

وی ادامه داد: انتظار داریم که بین بافت علمی و جدید شما با بافت سنتی رانندگان شهرستان تعامل بهتری ببینیم.

نماینده مبارکه با اشاره به بهداشت مالی گفت: بهداشت مالی در شعار شما، نیاز امروز کشور است که آفت‌زدگی اقتصاد را برطرف کند و مشکلات موجود مطرح شده شرکت‌ها را هم پیگیری می‌کنیم.

در این جلسه مدیرعامل مجموعه توکا فولاد و مدیران عامل این مجموعه ضمن گزارش فعالیت‌های خود، مشکلات موجود را مطرح کردند.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه