حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
با دعوت دکتر صالحی از مدیرکل راهداری اصفهان به مبارکه مشکلات زیادی از راه های شهرستان حل شد
03 خرداد 1402 - 10:41
شناسه : 9268
با دعوت دکتر صالحی از مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان، شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مبارکه با حضور دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه، مدیرکل راهداری و مسئولان شهرستان برگزار شد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، با دعوت دکتر صالحی از مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان، جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مبارکه با حضور دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه، مدیرکل راهداری و مسئولان شهرستان برگزار شد.

دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه بر ضرورت توجه مسئولان استانی و کشوری به راه‌های شهرستان مبارکه و تخصیص اعتبارات ملی به شهرستان با توجه به جایگاه درآمدزایی شهرستان در حوزه حمل‌ونقل و همچنین ضرورت ایمن‌سازی راه‌های برون‌شهری ازجمله نصب حفاظ ایمنی در حاشیه راه‌ها و اجرای روشنایی در نقاط پر تصادف تأکید کرد.

سرفصل مسائل مطرح شده شامل لکه‌گیری جاده مبارکه-پلیس راه، روکش آسفالت از میدان امیرکبیر تا ابتدای جاده مبارکه-اصفهان و محور بروجن-سه راهی طالخونچه- شهرضا، روشنایی شهرک صنعتی مبارکه تا زیباشهر، درخواست کمک از فولاد مبارکه برای گارد ریل و نیوجرسی راه‌های مبارکه، اجرای باند دوم محور دیزیچه-سه راهی بداغ آباد، اعتبارات برای تونل دوم سیمان سپاهان و احداث پل برای بلوار امام رضا (ع)، کمک مجموعه‌های صنعتی برای هزینه‌های احداث بلوار امام رضا (ع)، روکش آسفالت محور پلی اکریل از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها و پل جدید برای وینیچه است.

جزییات این مصوبات به شرح ذیل است:

لکه‌گیری جاده مبارکه-پلیس راه

با توجه به انتخاب پیمانکار برای اجرای عملیات لکه‌گیری جاده مبارکه-پلیس راه به صورت رفت‌وبرگشت حداکثر تا پایان تابستان جاری انجام شود.

روکش آسفالت از میدان امیرکبیر تا ابتدای جاده مبارکه-اصفهان

روکش آسفالت از میدان امیرکبیر تا ابتدای جاده مبارکه-اصفهان به صورت رفت‌وبرگشت توسط اداره کل راهداری استان و شهرداری مبارکه تا حداکثر ظرف دوماه پس از امضای تفاهم‌نامه توسط طرفین عملیات اجرایی آغاز شود.

روکش آسفالت محور بروجن-سه راهی طالخونچه- شهرضا

پیمانکار و اجرای عملیات روکش آسفالت محور بروجن-سه راهی طالخونچه- شهرضا به صورت رفت‌وبرگشت توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان حداکثر تا پایان خردادماه انجام شود.

روشنایی شهرک صنعتی مبارکه تا زیباشهر

روشنایی حدفاصل شهرک صنعتی مبارکه تا زیباشهر که تعمیر و نگهداری آن به عهده‌ی اداره برق است و با هماهنگی بین اداره کل راهداری و اداره کل توزیع برق استان تعیین تکلیف و نسبت به تعمیر آن حداکثر تا پایان خردادماه سال جاری اقدام شود.

درخواست کمک از فولاد مبارکه برای گارد ریل و نیوجرسی راه‌های مبارکه

با توجه به‌ضرورت و اهمیت ایمن‌سازی راه‌های برون‌شهری با توجه به حجم بالای تردد اتوبوس‌های حامل کارگران و پرسنل و کامیون‌های حامل محصولات و مواد معدنی شرکت فولاد مبارکه و دیگر صنایع، برای حفظ جان کارگران و هم‌وطنان عزیز همچنین همکاری و تعامل شرکت فولاد مبارکه جهت تأمین اقلام مورد نیاز مقرر شد، مستندات و مقدار نیاز راه‌های مذکور به گارد ریل و نیوجرسی توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان برآورد ‎‏ورق فولادی، تجهیزات و اعتبار مورد نیاز و ظرف یک ماه آینده به شرکت فولاد مبارکه ارسال و شرکت فولاد مبارکه مساعدت لازم به عمل آورد.

اجرای باند دوم محور دیزیچه-سه راهی بداغ آباد

با توجه به‌ضرورت و توافقات به‌عمل‌آمده، تفاهم‌نامه اجرای باند دوم محور دیزیچه-سه راهی بداغ آباد مقرر شد تا ظرف یک هفته آینده عملیات زیرسازی و احداث ابنیه توسط شهرداری دیزیچه و عملیات آسفالت توسط اداره کل راهداری استان تنظیم و با قید فوریت عملیات اجرایی آغاز شود.

اعتبار برای تونل دوم سیمان سپاهان

اعتبار لازم برای مطالعه تونل دوم سیمان سپاهان با درخواست اداره راه و شهرسازی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پیش‌بینی و جهت انجام کار به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شود.

تأمین اعتبار جهت احداث پل برای بلوار امام رضا (ع)

با توجه به قول مساعد دکتر اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در خصوص تأمین اعتبار برای احداث پل بر روی رودخانه زاینده‌رود در بلوار امام رضا (ع) مقرر شد شهرداری مبارکه با همکاری دستگاه‌های اجرایی و صنایع ازجمله اداره کل راه و شهرسازی استان، شرکت سیمان سپاهان و شرکت فولاد مبارکه نسبت به تملک اراضی واقع در مسیر اقدام و مراتب را به فرمانداری و اداره کل راهداری استان گزارش کند.

کمک مجموعه‌های صنعتی برای هزینه‌های احداث بلوار امام رضا (ع)

با توجه به حجم بالای تردد اتوبوس‌ها حامل کارگران و پرسنل و کامیون‌های حامل محصولات و مواد معدنی شرکت فولاد مبارکه و شرکت سیمان سپاهان مقرر شد مجموعه‌های صنعتی بزرگ شهرستان ازجمله شرکت فولاد مبارکه و شرکت سیمان سپاهان برای ایمن‌سازی و کنترل حجم بالای ترافیک در تأمین بخشی از هزینه‌های احداث بلوار امام رضا (ع) مشارکت و جهت تعیین قدراسهم صنایع جلسه‌ای با محوریت فرمانداری با قید فوریت تشکیل شود.

اعتبار مورد نیاز روکش آسفالت محور پلی اکریل از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها

با توجه به درخواست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان مبارکه و بنا به اهمیت و ضرورت بهسازی و روکش آسفالت محور پلی اکریل مقرر شد اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شهرستان در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تعیین و به اداره راهداری ابلاغ شود.

پل جدید برای وینیچه

با توجه به تخریب پل وینیچه در اثر حوادث طبیعی چند سال اخیر و همچنین ضرورت احداث پل جدید به لحاظ حجم بالای تردد مقرر شد شهرداری دیزیچه برای پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی بعدی مکاتبات لازم برای تأمین اعتبار احداث پل جدید را با مدیریت بحران استان انجام و با قید فوریت پیگیری لازم معمول و نتیجه را در جلسه آتی گزارش کند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه