حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت ×
هدف نهایی دشمن از جنگ اقتصادی، زدن ضربه کاری به عمق فرهنگی کشور است
05 آذر 1399 - 17:10
شناسه : 939
پروین صالحی در نطق میان دستور مجلس گفت :

نماینده مردم مبارکه در مجلس از نفوذ سوداگران به بدنه سه قوه در سایه دعواهای جناحی ، انتقاد کرد. پروین صالحی در نشست علنی چهارشنبه پنجم آذرماه مجلس شورای اسلامی اولین نطق میان دستور خود را بیان کرد که متن کامل آن به شرح زیر است: با بزرگداشت یاد و نام امام امت و آرزوی […]

منبع : دفتر نماینده مبارکه
پ
پ

نماینده مردم مبارکه در مجلس از نفوذ سوداگران به بدنه سه قوه در سایه دعواهای جناحی ، انتقاد کرد.

پروین صالحی در نشست علنی چهارشنبه پنجم آذرماه مجلس شورای اسلامی اولین نطق میان دستور خود را بیان کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

با بزرگداشت یاد و نام امام امت و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام عظمای ولایت و تبریک هفته بسیج به مدافعان گمنام سرزمین همیشه پر افتخار.

قبل از هر موضوعی بر خود لازم می‌دانم از مردم شریف شهرستان مبارکه تشکر و قدردانی کنم که فرزند خادم خودشان را برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی لایق دانسته و با اعتمادی که به بنده دارند امیدوارم بتوانم وکیلی شایسته برای شهرستان مبارکه، استان اصفهان و کل کشور مقدس ایران باشم.

مجلس یازدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که تشدید مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌ها، عدم باور به توان داخلی و تحریم های ناجوانمردانه آمریکا، زندگی را برای مردم عزیز ایران مخصوصاً طبقات متوسط و کم‌درآمد جامعه سخت کرده است .در چنین شرایطی موج بیماری کشنده کرونا هم مزید بر علت شد ه است.

برای حل مشکلات اقتصادی کشور برنامه های زیادی از سوی اقتصاددانان و دلسوزان نظام داده شده است که اینجا فرصت بیان آن نیست اما باید با حذف برچسب هایی نظیر دلواپسان، کاسبان تحریم و بی‌سواد، تمام برنامه‌ها و راهکارهای مطرح شده در اسرع وقت بررسی شوند و با نتیجه گیری به موقع بلافاصله کار شروع شود. همه مردم مشکلات را می دانند و بازگو کردن مکرر آن فقط نمکی است بر زخمهای آنها، بیاید مرهمی باشیم بر زخم های مردم.

اکثر ما و خود بنده از منتقدان سرسخت دولت هستند اما اکنون زمان انتقام نیست، در هر بخشی از صنعت و اقتصاد با سوداگرانی مواجه می شویم که در سایه امن دعواها و تخریب های جناحی از نشریات، تریبونها و فضای مجازی ، روز به روز قدرتمندتر شده و حتی در بدنه سه قوه نفوذ کرده‌اند لذا امروز هیچ راهی جز اتحاد سه قوه نداریم.

در بخش کالاهای اساسی که داخل کشور تولید می‌شوند و کمبودی هم نداریم، به فرمایش مقام معظم رهبری اتحاد وزیر صمت، تعزیرات و بسیج سازندگی کافی است تا با کنترل بازار در این راستا از گرانی های افسار گسیخته و بی‌مورد جلوگیری شود.

من به ضرس قاطع می‌گویم هدف نهایی دشمن از جنگ اقتصادی زدن ضربه کاری به عمق فرهنگی ماست. آنها در پی ایجاد نسل هایی در ایران هستند که هیچ گونه اصالت و هویتی از لحاظ فرهنگی و دینی نداشته باشند. آنها ما را به نان شب گرفتار کردند تا از تغذیه فرهنگی مان غافل شویم و بدیهی است که در این مقطع زمانی یکی از مهمترین راهکارها تکیه بر توان داخلی است یعنی تکیه بر قدرت درون زایی که بتوان با پشتوانه آن در عرصه بین المللی به ایفای نقش پرداخت. تنها در این صورت است که نقشه دشمنان برای فروپاشی اقتصاد به خودشان برمی‌گردد.

برای تقویت قدرت درون زا راهکارهایی وجود دارد که مطلقاً ربطی به تحریم ها ندارد.

۱ –  اصلاح نظام بانکی : بانکها باید از بنگاه داری خارج شوند، اکنون بانک‌ها به واسطه بنگاه‌داری در حوزه‌های گوناگون از جمله خرید و احتکار مسکن به یکی از معضلات اصلی بخش مسکن در کشور تبدیل شده اند.

۲ – توجه به بخش مسکن: این روزها مردم حتی از تامین یک مسکن استیجاری مناسب ناتوان هستند در حالیکه تمام نهاده های تولید مسکن در داخل کشور وجود دارد.

۳ – حذف موانع کسب و کار: دست‌کم هزار قانون مزاحم کسب و کار در کشور داریم. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تنگنای مالی بنگاه‌ها در تامین وام، تبعیض در دستیابی بنگاه ها در اخذ وام و عدم حمایت جدی دولت از بنگاه های داخل را نام برد.

۴ – اصلاح نظام مالیاتی کشور: حداقل حدود ۴۰ درصد فرار مالیاتی داریم که باید با برنامه‌ریزی صحیح مهار شود.

۵ -حذف رانت های ارزی:  تخصیص ارز ارزان دولتی به افراد و مراکزی که هیچ حساب و کتابی را پس نمی دهند یکی از دلایل اصلی بروز سونامی قیمت در بازار ارز کشور است.

۶– حذف حقوق های نجومی و رعایت انضباط مالی.

این شش نمونه را مثال زدم تا بدانیم چگونه می‌شود مشکلات را بدون اتکا به خارج کاهش داد.

در حوزه انتخابیه با مشکل فزونی نرخ بیکاری نسبت به متوسط کشور مواجهیم که توجه وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزیر محترم صمت را با توجه به صنعتی بودن شهرستان مبارکه به این مسئله معطوف می داریم.

 اینکه مدیران فولاد زنجیره وار در بخش عمده صنعت شهرستان به داد و ستد شخصی پرداخته و مصالح عمومی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی نادیده گرفته می‌شود. اینکه به جای در نظر گرفتن اصل شایسته سالاری در انتصابات و به کارگیری نیروهای کارآمد بومی رابطه‌ها و سفارشات خارج منطقه‌ای به صورت پر رنگ و ناعادلانه اعمال می شود و اینکه به جای توجه به نیازها و خواسته های به حق فقط ماندن و استمرار مدیریت برخی مسئولین به هر قیمت دنبال می شود ما را به ناکجا آباد سوقخواهد داد و حال آنکه ما موظفیم که مقابل ساختارهای کج و هنجارشکن ایستادگی کرده و امر را اصلاح شده به دست صاحبان این نظام برسانیم.

با توجه به صنعتی بودن شهرستان مبارکه و اهمیت و امنیت راه های مواصلاتی آن هنوز در ابتدای کار جاده بحران آفرین طالخونچه- مجلسی – بروجن (معروف به جاده مرگ) و امتداد کنارگذر غرب و چهاربانده سیمان جامانده ایم و از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضای توجه ویژه دارم.

توجه جدی به اشتغال زنان سرپرست خانوار، تعیین حق آب ها و مشکلات کشاورزان این منطقه از مطالبات به حق مردم شهرستان است که باید پاسخی در خور شان داده شود.

ساماندهی بازار بورس از طرف وزارت اقتصاد برای جلوگیری از ضرر و زیان سرمایه ای مردم امری ضروری است.

از ریاست محترم قوه قضاییه و وزیر صمت استدعا دارم با حل مشکل مالکیت شرکت پلی اکریل شهرستان امنیت کاری و ثبات ۲۰۰۰ کارگر شرکت و سهامداران این مجموعه بزرگ را تضمین کنند.

در پایان خودم و همه عزیزان را به رعایت تقوا سفارش می کنم که روز حساب بتوانیم پاسخگوی امروزمان باشیم.

اللهم عجل لولیک الفرج

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

پایان پیام

ثبت دیدگاه