حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ 18 جماد أول 1445 Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
حضور چهار هزار نیروی کادر درمانی به‌صورت داوطلبانه در اربعین امسال/ گزارش کامل فعالیت‌های اربعینی هلال‌احمر به مجلس و دولت ارائه می‌شود
18 شهریور 1402 - 12:16
شناسه : 9884
عضو کمیسیون بهداشت: دکتر صالحی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: چهار هزار نیروی کادر درمانی به‌صورت داوطلبانه در اربعین امسال برای خدمت‌رسانی به زائران حضور داشتند و همچنین یک هزار و ۶۰۰ پزشک داوطلب سیار اضافه شدند و در موکب‌ها و مسیرهای پیاده‌روی اربعین خدمات درمانی ارائه کردند.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، نشست هم‌اندیشی مراسم اربعین با حضور دکتر صالحی و دیگر اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس جمعیت هلال‌احمر در شهر مقدس کربلا برگزار و جزئیات اقدامات و فعالیت‌های اربعینی جمعیت هلال‌احمر در عراق بررسی و ارزیابی شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حاشیه این نشست گفت: امسال تعداد پایگاه‌های درمانی در مسیر نجف به کربلا از ۱۴ به ۳۲ پایگاه افزایش پیدا کرد و چهار بیمارستان نیز در این مسیر با حضور تیم‌های درمان جمعیت هلال‌احمر ایران به زائران خدمات درمانی ارائه می‌داد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه شاهد افزایش حضور پزشکان متخصص و عمومی بودیم و پزشکان همزمان در درمانگاه‌ها ویزیت می‌کردند و تریاژ انجام می‌شد و بیمار دارو دریافت می‌کرد.

وی افزود: چهار هزار نیروی کادر درمانی به‌صورت داوطلبانه در اربعین امسال برای خدمت‌رسانی به زائران حضور داشتند و همچنین یک هزار و ۶۰۰ پزشک داوطلب سیار اضافه شدند و در موکب‌ها و مسیرهای پیاده‌روی اربعین خدمات درمانی ارائه کردند.

دکتر صالحی با بیان اینکه وجود خدمات تخصصی در بخش بانوان و آقایان جای قدردانی دارد، تصریح کرد: خدمات‌رسانی به زواری که کیلومترها زیر دمای هوای ۴۵ درجه در حال حرکت بودند بسیار سخت است در این رابطه نیروهای هلال‌احمر با نجابت و دلسوزی خدمات بسیار خوبی را به زوار ارائه کردند‌.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: توجه به بهداشت عمومی امری مهم است و فرهنگ‌سازی برای زائران امری ضروری است؛ مسائل بهداشتی باید جدی گرفته و به جنبه مردمی در حوزه درمان باید به‌صورت ویژه توجه شود و نباید انجام همه خدمات را وظیفه هلال‌احمر بدانیم و بهتر است موکب داران در حوزه درمان ورود کنند.

وی اضافه کرد: موکب داران باید شناسنامه‌دار و مسائل بهداشتی به آن‌ها آموزش داده شود و می‌توان به آشپزها و کمک‌آشپزها آموزش‌های لازم را بدهیم تا بسیاری از ویزیت‌ها کاهش و بیماران کمتری داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در پایان گفت: گزارش کامل فعالیت‌های اربعینی جمعیت هلال‌احمر  در کمیسیون بهداشت ارائه خواهد شد و آن را به مجلس و دولت هم ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه