حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024 ساعت ×
سیاست وزارت آموزش‌وپرورش در سال‌های اخیر درست نبود و کمبود معلمان را تجزیه‌وتحلیل نکردند
18 آبان 1402 - 10:32
شناسه : 10217
نماینده مردم مبارکه گفت: سیاست وزارت آموزش‌وپرورش در سال‌های اخیر درست نبود و کمبود معلمان را تجزیه‌وتحلیل نکردند
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، جمعی از معلمان خرید خدمات شهرستان مبارکه با دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات موجود گفت‌وگو کردند.

دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: اهمیت مسائل آموزش‌وپرورش به‌قدری زیاد است که در حین رسیدگی به برنامه هفتم توسعه جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر آموزش‌وپرورش، رئیس برنامه‌وبودجه و رئیس سازمان استخدامی برگزار شد.

وی افزود: مدارس شروع شده و کلاس‌ها خالی است، وظیفه‌ای که باید انجام می شده است صورت نپذیرفته و منتج به این مشکلات شده است؛ در این مدت مجلس با ادبیات تندی علت وضعیت فعلی مشکلات معلمان را پیگیری کرد.

نماینده مبارکه با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته سالی ۳۵ هزار معلم جذب شدند، تصریح کرد: در چند سال اخیر به دلیل روند صعودی بازنشستگان، این کمبود بیشتر شده است. در خردادماه ۱۴۰۰ وزارت آموزش‌وپرورش اعلام می‌کند که ۲۰۰ هزار نیرو کمبود داریم ولی در دو سال اخیر فقط ۱۴۰ هزار نیرو می‌گیرند که طبیعتاً بحث کمبود معلمان حل نشد. متأسفانه سیاست وزارت آموزش‌وپرورش در سال‌های اخیر درست نبود و این کمبودها را تجزیه‌وتحلیل نکردند.

دکتر صالحی تأکید کرد: پیگیر مشکلات معلمان عزیز هستیم و مجلس در حوزه‌های مختلف نهایت همکاری را با آموزش‌وپرورش داشته و دارد.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه