حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
سوال نوزدهم: برای‌ایثارگران، جانبازان و خانوادۀ شهدا چه کردید؟
22 آذر 1402 - 19:00
شناسه : 10414
پاسخ به ۴۰ سوال از عملکرد مجلس شورای اسلامی به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، مجلس یازدهم خود را همیشه مدیون ‌ایثارگران و خانواده شهدا می‌داند و در‌ این خصوص تلاش کرده است، با اقدامات بلندمدت و کوتاه‌مدت به وظیفه خود در قبال‌ این قشر عمل کند. از جمله در بودجه‌های سنواتی کشور بندهای مختلفی برای ‌ایثارگران در نظر گرفته شده است.

همچنین از مهم‌ترین اقدامات مجلس برای قدردانی از فداکاری‌های‌ ایثارگران عزیز کشور  می‌توان به تصویب تبدیل وضعیت مشمولان قانون جامع خدمات‌رسانی به ‌ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد تا از حاشیۀ امن کاری برخوردار شوند.

از دیگر اقدامات مجلس به تعیین ۶ میلیون تومان کمک معیشتی برای جانبازان بالای ۲۵ درصد غیرحالت اشتغال، ۵ میلیون تومان کمک معیشتی برای رزمندگان معسر و جانبازان زیر ۲۵ درصد (براساس آزمون وسع)، مجوز واردات یک خودرو به جانبازان بالای ۵۰ درصد، ممنوعیت ممانعت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهریه بگیر از ثبت نام یا شرکت در امتحانات مشمولان قانون جامع ‌ایثارگران به دلیل عدم پرداخت شهریه، تعیین مستمری والدین شهدا به میزان حداقل حکم حقوقی بازنشستگان و… اشاره کرد.

می توانید پاسخ به ۳۹ سوال دیگر را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه