حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
تأکید نماینده مبارکه بر ایجاد ایستگاه پالایش آلایندگی شهرستان در دیدار با رئیس سازمان محیط زیست کشور
04 بهمن 1401 - 10:56
شناسه : 8563
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: تأکید کردیم که ایستگاه پالایش آلایندگی در شهرستان احداث شود تا مردم در جریان مستقیم حوادث آلایندگی این شهرستان قرار بگیرند.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی در حاشیه افتتاح دو پروژه زیست محیطی فولاد مبارکه با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: تأکید کردیم که ایستگاه پالایش آلایندگی در شهرستان احداث شود تا مردم در جریان مستقیم حوادث آلایندگی این شهرستان قرار بگیرند.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: محیط زیست باید خود را به سیستم نرم افزاری مجهز کند تا به صورت مستقیم و بهتر بر آلایندگی ها صنایع و مسائل پیرامونی شهرستان نظارت داشته باشد.

وی افزود: دو پروژه در زمینه بازچرخانی چرخه آب در صنعت که شامل استفاده از پساب فاضلاب شهری و پساب صنعتی به بهره برداری رسید؛ این حرکت خوب که از مدت ها قبل برای رفع آلایندگی ها و در جهت استفاده مثبت و استفاده حداکثری از میزان آب در این صنعت انجام شده است، ادامه پیدا کند.

دکتر صالحی تأکید کرد: قدم های خوبی می بینیم که در این صنعت برداشته شده است اما البته کافی نمی دانیم؛ سایر صنایع منطقه هم از فولاد مبارکه الگو بگیرند و در زمینه رفع آلایندگی ها و استفاده از پساب فاضلاب قدم های مثبتی بردارند.

لازم به ذکر است، دو پروژه احداث تصفیه‌خانه استحصال پساب‌های شهری به همراه سیستم اولترافیلتراسیون و پروژه احداث واحد اسمز معکوس ثانویه فولاد مبارکه با حضور دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، سلاجقه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌ زیست کشور، مدیرعامل فولاد مبارکه و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی، به بهره برداری رسید.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه