حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024 ساعت ×
با تصویب مجلس درآمد روستاها از مالیات بر ارزش‌افزوده به ۳۵ درصد رسید
01 خرداد 1402 - 8:42
شناسه : 9227
نماینده مبارکه خبر داد: نماینده مردم شهرستان مبارکه با اشاره به مصوبه مجلس برای رفع مشکلات اعتبارات دهیاری‌ها گفت: ما و دیگر نمایندگان مجلس با توجه به مشکلات بودجه‌ای روستاها در قانون بودجه 1402 تصویب کردیم که سهم کلانشهرها را در مالیات بر ارزش‌افزوده کم و سهم روستاها را به 35 درصد افزایش دادیم تا بودجه‌های خوبی از سال 1402 به روستاهای برسد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای بخش گرکن جنوبی حضور پیدا کرد.

دکتر صالحی در این جلسه گفت: کارهای اجرایی با دولت است و کار نماینده اجرایی نیست و فرماندار، نماینده دولت و وظیفه نماینده قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون است؛ در دو دوره گذشته مجلس و مباحث اخیر تورم موجب این مشکلات شده است و با حل مشکلات اقتصادی این مسائل حل می‌شود.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در پروژه‌های عمرانی اجزا و عوامل مشخص هستند، افرادی در شهرستان کنار می‌ایستند و اما افرادی هم هستند که زحمت می‌کشند و پیگیر حل شدن مشکلات و اجرای پروژه‌ها هستند؛ این روند باید اصلاح شود.

وی در خصوص خط مرزی به شهرستان فلاورجان افزود: ما با شهرستان‌های زرین‌شهر، فلاورجان و حتی درون شهرستان بین شهرها در این موضوع مرزبندی و تعیین حریم مشکل داریم؛ رفع مشکلات خط مرزی با استانداری و فرمانداری است، چندین بار با فرماندار سابق و فعلی صحبت کردیم اما تاکنون ورود در این زمینه نداشته‌اند.

هم‌صدایی باید در خصوص اتباع در گرکن جنوبی وجود داشته باشد

دکتر صالحی در خصوص مشکلات اتباع در بخش گرکن جنوبی خاطرنشان کرد: با مدیرکل اتباع خارجه استانداری اصفهان در خصوص این مشکل در شهرستان مبارکه به‌خصوص گرکن جنوبی صحبت کردیم، تأکید کردند که باید همکاری در منطقه وجود داشته باشد؛ قرار بود که لیستی از حضور اتباع به مدیرکل اتباع استانداری داده شود تا افرادی که مجوز ندارند را بازگردانیم. ما تاکنون این لیست ارائه نشده است.

وی ادامه داد: در خصوص حضور اتباع بیگانه در بخش گرکن جنوبی هم‌صدایی وجود ندارد؛ برخی اعلام می‌کنند که به نیروی کار آن‌ها نیاز داریم و حتی اتباع خانه می‌خرند، باید در این خصوص یک تصمیم مشترک و یک‌صدای واحد در شهر زیباشهر و روستاهای گرکن جنوبی وجود داشته باشد تا بتوانیم پیگیری کنیم.

جذب ۶ میلیارد تومان برای جابه‌جایی پایه‌های برق شهرستان

نماینده مبارکه با اشاره به روشنایی و تعویض تیرهای برق شهرستان گفت: ۶ میلیارد تومان برای جابه‌جایی پایه‌های برق اخذ کردیم.

دکتر صالحی اضافه کرد: راه‌های مواصلاتی شهرستان دچار مشکلات زیادی است که برای رفع این مشکلات سراغ بحران‌خیزترین و پر تصادف‌ترین مسیرها رفتیم؛ جاده مبارکه بروجن، ورودی شرکت صنعتی مبارکه، میدان قلعه حکیم، ورودی بداغ آباد، جاده ساحلی، جاده چهار بانده امام رضا (ع) و زیرگذر زیباشهر در حد توان شروع کردیم.

وی تأکید کرد: بیشترین بخش بودجه را در حوزه راه‌ها هزینه و با اولویت‌بندی پلیس راهور شروع کردیم، همچنین اکثر راه‌های روستایی نیازمند ساماندهی است و پیگیر این ماجرا هستیم.

نماینده مبارکه تأکید کرد: در دیدار با مدیرعامل فولاد مبارکه تأکید کردم که مسئله راه‌ها مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه نیست و مسیر مشترکی است که شما هم استفاده می‌کنید و برای استفاده بهتر خود ساماندهی و ایمن‌سازی کنید که در این زمینه با تعامل عملیات عمرانی تقاطع غیرهمسطح وحدت، زیرگذر قلعه حکیم انجام شده است و ورودی روستای حسن‌آباد تنگ بیدکان در حال پیگیری است.

خریداری سی‌تی‌اسکن و تجهیزات خانه‌های بهداشت و پیگیری برای ام آر آی

دکتر صالحی با اشاره به فعالیت‌ها در حوزه بهداشت و درمان گفت: اخیراً بودجه‌ای گرفتیم و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان قرار دادیم که برای سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس و تجهیزات خانه‌های بهداشت خریداری شد. همچنین درخصوص دستگاه ام آر آی، استانداردهای تعریف شده  برای جمعیت ۵۰۰ هزاری نفر است اما به دلیل اینکه شرایط خاص منطقه تهیه یک دستگاه ام آر آی را با وزارت بهداشت پیگیری کردیم.

وی با توضیح اینکه مجوز خانه بهداشت شهید گمنام برای سه روستای دستگرد، بارچان و کوشکچه اخذ شد، بیان کرد: اخیرا این خانه بهداشت کلنگ زنی شد و این مجوز از مصوبات سفر معاون وزیر بهداشت به شهرستان بود که به تفاهم رسیدیم.

افزایش ۳۵ درصدی درآمد روستاها از مالیات بر ارزش‌افزوده 

نماینده مردم شهرستان مبارکه با اشاره به مصوبه مجلس برای رفع مشکلات اعتبارات دهیاری‌ها گفت: ما و دیگر نمایندگان مجلس با توجه به مشکلات بودجه‌ای روستاها در قانون بودجه ۱۴۰۲ تصویب کردیم که سهم کلانشهرها را در مالیات بر ارزش‌افزوده کم و سهم روستاها را به ۳۵ درصد افزایش دادیم تا بودجه‌های خوبی از سال ۱۴۰۲ به روستاها برسد.

وی ادامه داد: با توجه به حضور برخی از دهیاری‌ها در پروژه‌های سرمایه‌گذاری، دیگر دهیاری‌ها هم باید از هر فرصتی برای سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

مسائلی را برای زیباشهر و گرکن جنوبی پیگیری کردیم اما مسئولان پیگیر اجرای آن نیستند

دکتر صالحی تأکید کرد: ما مسائلی را پیگیری کردیم اما مسئولان اجرایی پیگیری نکردند به‌عنوان مثال پایگاه اورژانس ۱۱۵ را با وزیر بهداشت مطرح و قرار شد تأمین هزینه‌ها با وزارتخانه باشد اما مسئولان زیباشهر از سمت رئیس شبکه بهداشت پیگیری کنند تا مناقصه برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: هنرستان دخترانه در زیباشهر مشکل وجود داشت، بودجه‌ای از فولاد مبارکه اخذ و اولویت‌بندی شد و سه میلیارد تومان برای احداث هنرستان در زیباشهر گذاشتیم، اما مغفول مانده است.

نماینده مبارکه افزود: سه میلیارد تومان برای اجرای پروژه سردخانه ۱۵ روستای گرکن اختصاص دادیم اما تاکنون پیگیری انجام این پروژه نشده است.

وی با اشاره به پیگیری برای احداث زیرگذر شهر زیباشهر و روستاهای گرکن جنوبی، گفت: برآورد اولیه برای احداث این زیرگذر اشتباه بوده است، در آخرین جلسه‌ای که خدمت مرحوم آقای مهندس قاسمی بودیم قول شروع این عملیات به ما داده شد و در دوره مدیریت وزیر جدید هم از جهت تأمین هزینه‌ها و اعتبار و کمک به شهرستان این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

در ادامه دهیاران و اعضای شوراهای شورای گرکن جنوبی به بیان مشکلات روستاهای خود پرداختند که احداث سکوی زباله، لوله‌کشی برای کشاورزان، اصلاح مسیر بین روستایی، اسناد خانه‌ها، روشنایی مسیر، آسفالت، اتوبوس‌های بین‌شهری، عوارض دارایی برای چاه، تابلو برق برای چاه، حضور اتباع، مشکلات بین دستگاه‌های، حریم‌های روستایی، معتادان، بهداشت و درمان روستایی و درمانگاه زیباشهر، استخر ذخیره آب، استخر تفریحی، مخابرات، جابه‌جایی پایه‌های برق و اصلاح شبکه آب، زهکش‌ها و دفع آب‌های لحظه‌ای، تسهیلات برای توسعه گلخانه‌های فلزی، حریم بین شهرستان مبارکه و فلاورجان، جاده کنار راه‌آهن، حقآبه و چاه‌های آب ازجمله مسائل مطرح‌شده توسط دهیاران روستاهای گرکن جنوبی است.

 

 

ثبت دیدگاه