حدیث روز
صله رحم، خوش اخلاقى و خوش همسایگى، شهر‌ها را آباد و عمر‌ها را زیاد مى کند. پیامبر اکرم (ص)

پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ 18 جماد أول 1445 Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
حل برخی از مسائل کشاورزی، جاده ای، صنعتی و معدنی شهرستان به حکم حکومتی استاندار نیاز دارد
30 مرداد 1402 - 19:18
شناسه : 9863
نماینده مبارکه تأکید کرد: دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه گفت: حل برخی از مسائل کشاورزی، جاده ای، صنعتی و معدنی شهرستان به حکم حکومتی استاندار نیاز دارد.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان گفت: آب و کشاورزی یکی از مسائل مهم شهرستان مبارکه است، کشاورزان صحرای مبارکه و کرکوند به علت عدم اجازه حفر چاه مشکلات عدیده‌ای دارند.

وی افزود: زمانی که فصل بهار و فصل کشت شروع می‌شود کشاورزان مضطرب می‌شود و این اضطراب را به خانواده‌های خود و به ما منتقل می‌کنند و حتی به‌کل استان این اضطراب منتقل می‌شود که کشاورزان مبارکه حق‌دارند.

نماینده مردم مبارکه بابیان اینکه آقای استاندار انتظار داریم شما که به شهرستان مبارکه که تشریف آوردید با یک حکم حکومتی مشکل کشاورزان مبارکه و کرکوند را حل کنید، خاطرنشان کرد: اینکه بتوانیم باهمت جهاد کشاورزی استخرهایی در این دو صحرا تهیه کنیم و یا اینکه یک هزینه‌ای تأمین شود تا لوله‌گذاری از سمت کانال مهیار انجام شود مادی قدیمی را احیا کنیم و آب به کشاورزان ما برسد.

وی اضافه کرد: شهرستان مبارکه با جمعیت ثابت ۱۶۰ هزار نفر و جمعیت متغیر کارگری ۵۰ هزار نفر، یک بیمارستان دولتی دارد؛ با توجه به اینکه این شهرستان قطب صنعتی است انتظاری زیادی از این شهرستان می‌رود.

دکتر صالحی با توضیح اینکه دانشگاه علوم پزشکی در تخصص رادیولوژی، متخصص گوارش و سی‌تی‌اسکن و ام آر آی کمک کرد، بیان کرد: با این کمک‌ها ما در نیروی تخصصی مخصوصاً گوش و حلق و بینی، جراح عمومی و ارتوپد مشکل داریم؛ در زمینه ام آر آی که وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان و فولاد مبارکه همکاری کرده است تا مراحل اداری طی می‌شود و این دستگاه آینده در بیمارستان محمد رسول‌الله (ص) مستقر شود.

وی تصریح کرد: مبارکه به دلیل صنعتی بودن و حمل‌ونقل بسیار سنگینی که دارد، زیرساخت‌های جاده‌ای آن به‌شدت آسیب دیده است؛ پروژه‌های مهمی داریم اما به دلیل عدم اعتبار این پروژه‌ها بر زمین مانده است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه ادامه داد: یکی از این موارد چهار بانده امام رضا (ع) که حدود ۲۰ سال قبل شروع شده است اما اکنون در ادامه مسیر مواجه شدیم با گره کوره آزادسازی منطقه اطراف این چهاربانده درحالی‌که فولاد مبارکه، سیمان سپاهان و راه و شهرسازی را داریم اما در آزادسازی مسئله داریم و این پروژه جزو مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان اصفهان هم است.

وی تأکید کرد: وزارت راه و شهرسازی می‌گوید آزادسازی باید انجام شود تا بتواند عملیات عمرانی را انجام داد، آقای استاندار با دستور حاکمیتی خود مشکل آزادسازی این پروژه مهم را حل کنید.

دکتر صالحی بابیان اینکه پروژه کنارگذر غربی به میدان شهر کرکوند رسید اما معضلاتی برای شهرستان مبارکه ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین به داخل شهر کرکوند و مبارکه ورود می‌کند و جاده‌های داخلی استفاده می‌کنند؛ ادامه این پروژه را دو مسیر پیش‌بینی شده و باعث اختلافی در شهرستان شده است، این موضوع هم یک حکم حکومتی می‌خواهد تا مشکل پیش آمده حل و کنارگذر غربی تکمیل شود.

وی بیان کرد: جاده مبارکه-مجلسی- بروجن یکی از محورهای مهم و خطرآفرین و معروف به جاده مرگ است که ۲۲ کیلومتر در حریم شهرستان مبارکه قرار دارد که هفت کیلومتر آن زیر ترافیک رفته، هشت کیلومتر به‌زودی زیر ترافیک می‌رود، هشت کیلومتر باقی‌مانده انتظار داریم با کمک استان تا اوایل ۱۴۰۳ تکمیل شود.

نماینده مبارکه تصریح کرد: مشکلات آب مسئله اول استان است اما نباید از توجه به جاده‌ها بحران‌ساز و خطرآفرین غافل بود و باید ساماندهی این جاده‌ها هم انجام شود.

وی با توضیح اینکه قانون یک درصد فروش و اخیراً هم ۱۵ درصد عوارض هم برای منطقه حریمی از معادن در استان اجرا نمی‌شود، گفت: معادن زیادی در استان و در شهرستان مبارکه داریم و استانداری باید پیگیر اجرای این قانون باشد.

دکتر صالحی تأکید کرد: معادن و صنایع شهرستان به دلیل عوارضی که به آب‌وهوا، خاک و سلامتی مردم منطقه وارد می‌کنند، وظیفه دارد مسئولیت‌های اجتماعی خود و حقی که به منطقه مبارکه دارند را بدون منت ادا کنند.
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آقای استاندار انتظار داریم شما که به شهرستان مبارکه که تشریف آوردید برخی از مشکلات شهرستان که شامل بروکراسی اداری می‌شود را با حکم حکومتی رفع کنید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه